Bill Streicher / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 17. studeni 2016. 09:56

Dario Šarić je upisao double-double u tek drugoj pobjedi svojih Philadelphia 76ersa ove sezone, a solidan je bio i Damjan Rudež koji je zabio 11 koševa za slavlje Orlando Magica nad New Orleans Pelicansima.

Philadelphia 76ers su sa 109-102 slavili protiv Washington Wizardsa i to im je druga pobjeda ove sezone. Šarić je u 26:13 minuta na terenu zabio 13 koševa i ugrabio 12 skokova te tome dodao i jednu asistenciju. Sixersi su inače u prvom poluvremenu izgradili prednost od čak 24 koša, no onda se u zadnjoj četvrtini istopila.

Nakon što je John Wall zabio dva slobodna bacanja i smanjio tako zaostatak Wizardsa na tri koša, 103-100 minutu i pol prije kraja, Richaun Holmes je zabio tricu za Sixerse.

Wall je na to odgovorio još jednim pogotkom, ali su se onda Sixersi zatvorili i nisu dopustili Wizardsima da pogode ijedan koš do kraja. Pobjedu Sixersa zapečatili su Sergio Rodriguez i Šarić koji su bili precizni s linije slobodnih bacanja. Najučinkovitiji kod Philadelphije bio je Jahlil Okafor koji je zabio 19 koševa.

Orlando Magic je također upisao pobjedu, sa 89-82 pobijedio je New Orleans Pelicanse koji su igrali bez svog najboljeg igrača Anthonyja Davisa. Damjan Rudež je odigrao 14:31 minutu i u tom je razdoblju zabio 11 koševa uz tri skoka, a Mario Hezonja ponovno nije igrao.

Najučinkovitiji kod Magica sa 16 poena svaki bili su Serge Ibaka i Evan Fournier, dok je Pelicanse predvodio Terrence Jones koji je zabio 26 poena.

Sunsi su sinoć izgubili od Denver Nuggetsa 104-120, a hrvatski rookie Dragan Bender je za Phoenix odigrao 2:26 minute bez učinka. Najbolji strijelci Sunsa bili su Brandon Knight s 32 poena i Devin Booker s 24 poena, a Wilson Chandler je ubacio 28 koševa za Denver.

Cleveland Cavaliersi su igrali bez LeBron Jamesa i izgubili od Indiana Pacersa 93-103. Pacerse su do slavlja vodili Paul George s 21 poenom i bivši igrač Atlante Jeff Teague koji je ubacio 20. Kod Clevelanda su najbolji bili Kevin Love s 27 koševa i 16 skokova te Kyre Irving koji je dodao 24 koša.

4. Denver 4 7 .364 2 1/2

5. Minnesota 3 7 .300 3