Screenshot
UZBUDLJIVO U LOS ANGELESU

Ivica Zubac je sinoć upisao svoj prvi double-double u NBA ligi zabivši 11 koševa i ugrabivši 13 skokova u porazu Los Angeles Lakersa od Denver Nuggetsa, dok je Bojan Bogdanović je u porazu svojih Brooklyn Netsa od Toronto Raptorsa zabio 11 koševa.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. siječanj 2017. 10:38

Mladi hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je još jednu odličnu utakmicu u dresu LA Lakersa, koji su kod kuće izgubili od Denver Nuggetsa 127:121.

Zubac je protiv Denvera dobio zasad 'rekordnih' 26 minuta i maksimalno ih je iskoristio ostvarivši prvi double-double - 11 koševa (5-11), 13 skokova te po jednu asistenciju i osvojenu lotu.

216 centimetara visoki Mostarac je ovoga puta podijelio i tri blokade, a posebno je atraktivna bila ona protiv junaka pobjedničke momčadi u prvoj četvrtini, dvije godine starijeg srpskog reprezentativca Nikole Jokića, koji je bio najbolji u momčadi Denvera s impresivnih 29 koševa i čak 15 skokova.

Bivši centar Mega Leksa je u trećoj četvrtini zabio 15 koševa i u odveo Denver na 17 koševa prednosti.

Ivica Zubac Denies Nikola Jokic

Lakersi su se probudili se u zadnjoj četvrtini i serijom 11-2 i smanjili vodstvo Denvera na 116-114 tri minute do kraja. Jordan Clarskon je potom pogodio tricu i smanjuio zaostatak na samo jedan poen, no Denver se opet brzo odvaja na pet koševa.

Williams je utakmicu završio sa 24 koša za Lakerse, a Nick Young je dodao 22.

Nastavlja se katastrofalan niz Bogdanovićevih Brooklyn Netsa koji su protiv Toronto Raptorsa u New Yorku izgubili 11. utakmicu zaredom (119:109).

Netsi su, doduše, imali malu prednost na kraju prve četvrtine i na poluvremenu, no treća dionica donosi i nove Raptorse. Gosti rade 34-24 zahvaljujući odličnom šutu iz igre (67 posto), i do kraja zadržavaju prednost od desetak poena.

Najbolji strijelac Raptorsa bio je DeMar DeRozan sa 36 poena, 11 skokova i šest asistencija.

Bogdanović je odigrao 20 minuta za Brooklyn i uz 11 koševa ugrabio tri skoka te tome dodao jednu ukradenu loptu. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je u 13 minuta ubacio devet koševa te upisao pet skokova i jednu asistenciju.

Najučinkovitiji kod Netsa bio je Brook Lopez sa 28 pogodaka.

-------------------------------------------------------------

Rezultati:

Miami Heat - Houston Rockets 109-103

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 109-119

(Bojan Bogdanović je igrao 20 minuta za Brooklyn i upisao 11 koševa, tri skoka i jednu ukradenu loptu; Justin Hamilton je odigrao 13 minuta za Brooklyn i upisao devet koševa, pet skokova i jednu asistenciju)

Chicago Bulls - Dallas Mavericks 98-99

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 122-114

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 121-127

(Ivica Zubac je odigrao 26 minuta za LA Lakers i upisao 11 koševa, 13 skokova, tri bloka i jednu asistenciju)