Victor Wembanyama

CHRISTIAN PETERSEN/Getty Images Via Afp
NEBESKA ZAKUCAVANJA

VIDEO ‘Rookie show‘ u NBA: Wembanyama riješio utakmicu i postavio najbolji učinak u gotovo 50 godina

Francuz je u pobjedi Spursa protiv Phoenixa upisao 38 poena te briljirao atraktivnim akcijama
Piše: SNObjavljeno: 03. studeni 2023. 06:25

Premda je u ligi službeno tek nešto više od tjedan dana, 19-godišnji Victor Wembanyama već dokazuje da NBA budućnost pripada njemu. U gostujućoj pobjedi svojih San Antonio Spursa protiv Phoenixa (132:121), Francuz je briljirao u svim kategorijama i srušio gotovo 47 godina star rekord među rookejima.

S čak 38 poena (šut 15/26, za tricu 3/6), Wembanyama je postavio najbolji učinak nekog igrača u prvih pet utakmica u NBA-u nakon 1976. godine i Larryja Kenona. Tome je pridodao još 10 skokova, dvije asistencije, dvije blokade i jednu ukradenu loptu. Imao je i dvije izgubljene lopte.

Sunsi su u posljednjoj četvrtini uspjeli uloviti zaostatak od 27 poena, izjednačivši rezultati na 116:116, no Spursi su odgovorili furioznom serijom od 12:0, pri čemu je "Wemby" sam postigao 10 poena. Ponovno je briljirao atraktivnim akcijama i nebeskim zakucavanjima, poput onog u drugoj četvrtini.

Zach Collins mu se pridružio s 19 poena, a Devin Vassell upisao ih je 17. U momčadi Sunsa najefikasniji je bio Booker, kojemu je jedan skok nedostajao za triple-double. Imao je 31 poen, 13 asistencija i devet skokova. Durant je utakmicu završio s 28 poena i šest skokova.