Bill Streicher / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 03. veljača 2017. 10:28

Od hrvatskih košarkaša u NBA ligi sinoć su nastupili Ivica Zubac i Dario Šarić. I LA Lakersi Ivice Zubca i Philadelphia Darija Šarića su poraženi.

Lakersi su izgubili na gostovanju kod Houston Rocketsa 116:108, dok su 76ersi poraženi na gostovanju kod San Antonija 102:86.

Šarić je započeo u početnoj petorci 76ersa i upisao je 14 koševa, 9 skokova i 1 asistenciju za 36 minuta igre. Ukupno je šutirao 5:17, a bio je zadužen za čuvanje najboljeg igrača Spursa Kawhija Leonarda.

"Šarićev životopis možda u SAD-u nema takvu težinu kao u Europi, ali definitivno ima što reći u NBA ligi", komentirao je nakon susreta trener 76ersa Brett Brown.

Kod Spursa je najbolji bio upravo Leonard s 19 koševa i 8 skokova, dok je kod 76ersa prednjačio Ersan Ilyasova s 25 koševa.

Kažimo da je trener Spursa Gregg Popovich upisao rekord ostvarivši 1.127 pobjedu na klupi jedne momčadi. Popovich se izjednačio s Jerryjem Sloanom koji je to učinio s Utahom kojeg je trenirao 23 godine.

Spursi trenutačno imaju drugi najbolji skor u ligi sa 38 pobjeda i 11 poraza.

Zubac je pak u porazu Lakersa sudjelovao sa 4 poena i 3 skoka za 11 minuta igre. Kod Lakersa je najbolji bio Jordan Clarkson s 20 koševa, a kod Washingtona John Wall s 33.

Golden State Warriors su slavili u Los Angelesu, sa 133-120 su pobijedili Clipperse. Stephen Curry je za petu uzastopnu pobjedu Warriorsa ubacio 29 koševa i upisao 11 asistencija, Kevin Durant je dodao 26 uz deset asistencija.

Kod Clippersa najbolji je bio Blake Griffin sa 31 pogotkom.

Curry, koji je jučer protiv Clippersa zabio samo tri trice u odnosu na 11 od dan ranije u utakmici protiv Charlotte, stigao je do 200. trice ove sezone dvije i pol minute prije kraja druge četvrtine te je tako postao prvi igrač u povijesti NBA koji je imao 200 ili više trica pet sezona zaredom.

U zadnjoj utakmici koja je igrana sinoć Atlanta Hawks su sa 113-108 pobijedili Houston Rocketse. Najzalsužniji za pobjedu su Tim Hardaway Jr. sa 33 pogotka i Dwight Howard koji je ubacio 23 koša i upisao čak 24 skoka. Kod Rocketsa najbolji je bio James Harden sa 41 pogotkom.