facebook
KLINCI SUVERENO KROZ PRVENSTVO

DINAMO POBIJEDIO RIJEKU I UZEO NASLOV Modri četiri kola prije kraja osigurali 'kantu': 'Ovo je samo još jedan šlag na torti kroz cijelu ovu priču'

Piše: Mihovil MekićObjavljeno: 10. travanj 2017. 13:15

Dinamovi kadeti pod vodstvom trenera Ivana Preleca svladali su Rijeku s 3:0 i četiri kola prije kraja osvojili naslov prvaka Hrvatske! Sunčano nedjeljno poslijepodne začinjeno je dominantnom pobjedom na Rijekom kojoj su golove postigli Leon Šipoš (dva puta) i Antonio Marin.

Svakom novom utakmicom vidi se sve veći progres Dinamovih kadeta i sazrijevanje u tehničko-taktičkim komponentama igre. Doduše, još uvijek je naporan put pred njima u bližoj i daljnjoj budućnosti. Protiv Rijeke od prve minute Dinamo je krenuo dominantno, motivirano i agresivno. Gosti su imali tek jednu pravu priliku, odmah na početku iz slobodnog udarca, ali je golman Dominik Kotarski sjajnom paradom spasio svoj gol.

Prvi gol pao je u 26. minuti susreta kada je Tomislav Krizmanić lijepo prošao po desnoj strani i u petercu uposlio Leona Šipoša kojem nije bilo teško usmjeriti loptu u praznu mrežu. U nastavku je Dinamo imao i kazneni udarac, kojeg Jurica Pršir nije uspio realizirati, ali ipak u 66. minuti nakon jedne dubinske lopte Leon Šipoš utrčao je u prostor, prvi došao do lopte i zaobišao golmana te poentirao za 2:0. Samo dvije minute kasnije, točnu na ‘i’ stavio je Antonio Marin golom nakon solo prodora.

– U principu sam izuzetno zadovoljan načinom na koji smo pobijedili. Cijelu utakmicu smo kontrolirali, držali se zadataka koje smo dogovorili prije utakmice i nije lako kada znaš da treba još jedna pobjeda za naslov. Stvarno smo čitavu utakmicu držali fokus, nismo se bavili konačnim ciljem, već kako kažem ‘načinom putovanja’. Rijeka je odlična momčad, koja se borila s nama i Hajdukom za naslov prvaka. Na kraju smo zasluženo i suvereno pobijedili i to je još jedan šlag na torti kroz cijelu ovu priču – izjavio je glavni trener kadete, Ivan Prelec.