REUTERS/Heinz-Peter Bader
PALI SU JUNAČKI

U uzvratnom susretu posljednjeg kola kvalifikacija za Europsku ligu Osijek je u St. Poltenu pobijedio bečku Austriju 1-0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz jer u prvom susretu izgubio 1-2.
Piše: HinaObjavljeno: 24. kolovoz 2017. 16:17

AUSTRIA BEČ - OSIJEK 0:1 (Boban 62')

AUSTRIA: Hadžikić - De Paula, Mohammed, Westermann, Martschinko - Serbest (od 80. Salamon) Holzhauser - Tajouri-Shardi, Prokop (od 90. Borković), Felipe Pires - Monschein (od 69. Friesenbichler)

OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Mudražija (od 83. Šimunec) - Bočkaj, Pušić (od 46. Boban), Grezda (od 69. Grgić) - Ejupi

ST. PÖLTEN. NV Arena - 7,500 gledatelja; Sudac: Vladislav bezborodov (Rus);

Strijelac: 0-1 Boban (62)

Žuti kartoni: De Paula / Ejupi

-------------------------------------------------------------------------------

Jedini pogodak na utakmice zabio je Gabriel Boban u 62. minuti. Nažalost, to nije bilo dovoljno i Osijek se oprostio od Europe zbog manje postignutih golova u gostima.

Zanimljivo, bečka Austrija nije ugostila Osijek na svom Ernst Happel stadionu već u obližnjem St. Pöltenu jer je na 'Prateru' koncert Robbieja Williamsa.

Goal HD - Austria Vienna (Aut) 0-1 Osijek... by footballtvvideos

Nakon domaćeg poraza, Osijek je u Austriju stigao po čudo. I ostao korak do podviga.

Austrija je bolje ušla u susret i kontrolirala je igru veći dio prvog poluvremena. Osijek je svoju priliku tražio iz kontranapada.

Prva je zaprijetila Austrija, ali je Monschein bio neprecizan. Isti je igrač u 40. minuti imao sjajnu priliku, no s pet metara je uzdrmao gredu. U 55. minuti je zaprijetio i Holzhauser iz slobodnog udarca, ali je Malenica obranio njegov udarac.

Osijek je svoju priliku dočekao u 62. minuti i iskoristio je. Mudražija je sjajnom dugom loptom uposlio Bobana koji je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i zabio za 1-0. Isti je igrač u 78. minuti imao sjajnu priliku za drugi pogodak. Bočkaj je ubacio iz kornera, a Boban sam iz blizine pucao pored gola.

U 81. minuti Austrija je mogla izjednačiti, no Malenica je obranio neugodan udarac Friesenbichlera. U samoj završnici Osijek je krenuo na sve ili ništa, junački se borio, ali nije uspio ugurati drugi gol u mrežu.

Nakon što su u prva tri pretkola izbacili UE Santa Colomu, potom švicarski Luzern, te ugledni nizozemski sastav PSV Eindhoven, Osječani su europsku priču završili u posljednjem kolu kvalifikacija.