Zeljko Hajdinjak / CROPIX / CROPIX
MAGIČNI HEBER

FANTASTIČNI SLAVEN MAESTRALNO ZAKLJUČIO JESEN Poderali i nakrcali Cibaliju na krilima čudesnog Brazilca

Slaven Belupo je u Koprivnici pred 300-injak gledatelja pobijedio Cibaliju 4:0 u 20. kolu HNL-a.
Piše: HinaObjavljeno: 18. prosinac 2016. 18:03

SLAVEN BELUPO - CIBALIA 4:0 (2:0)

KOPRIVNICA - Gradski stadion. Gledatelja 371. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Perica i Kezele. Četvrti: Vidulin. Delegat: Žugaj. Kontrolor: Borovec.

STRIJELCI: 1:0 - Heber (15), 2:0 - Heber (38), 3:0 - Heber (76), 4:0 - Savić (79).

SLAVEN BELUPO (4-2-4): Blažević - Aliti, Katić, Jovičić, Štiglec - Burić, Bouadla - Ivanovski (od 49. Bogojević), Arap, Savić (od 80. Bistrović), Heber (od 82. Radić).TRENER: Željko Kopić.

CIBALIA (3-4-2-1): Matković - Zgrablić, Mijoković, Tomašević (od 87. Šare) - Žderić, Mišić, Muženjak, Crnčević - Baša, Pervan (od 72. Mlakić) - Tiago (od 62. Karačić).TRENER: Siniša Sesar.

ŽUTI KARTONI: Tomašević (36), Mijoković (55), Blažević (72), Savić (79).
CRVENI KARTONI: -.
ISKLJUČENJE: predstavnik Cibalije Vranjić (73).

---------------------------------------------------------------------------------------

U utakmici 20. kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Cibaliu s 4-0 (2-0).

Slaven Belupo je uvjerljivom pobjedom protiv "fenjeraša" Cibalije okončao jesenski dio prvenstva na petom mjestu. Odluka je pala već u prvom dijelu kada je junak dvoboja Brazilac Heber s dva vrlo efektna pogotka, u 15. i 28. minuti susreta, "zacementirao" pobjedu koprivničkom sastavu. Brazilac je svoj treći gol na utakmici, a sedmi u sezoni, zabio iz protunapada u 76. minuti. Samo tri minute kasnije Stefan Savić je iz solo prodora povećao na konačnih 4-0.

Vodi Rijeka s 52 boda ispred Dinama (46), Osijeka (38) i Hajduka (37), Slaven je peti s 27 bodova, a Cibalia zadnja sa 8, koliko ima i Split.

Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 300 gledatelja Kulušić iz Šibenika.