VIDEO, FOTO: ŠTO LI ĆE TEK BITI KAD NA MAKSIMIR DOĐE JUVE Bezidejni Dinamo na jedvite jade u samoj završnici svladao Lokose u Kranjčevićevoj

Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 23. rujan 2016. 11:39

-----------------------------------------------

LOKOMOTIVA - DINAMO 0:1 (Benković 82')

LOKOMOTIVA 4-2-3-1: Zagorac - Karačić, Majstorović, Rrahmani, Capan - Šunjić, Ivanušec - Grezda, Majer, Bočkaj - Doležal.

DINAMO 4-3-3: Šemper - Morris (od 53. Šitum), Sigali, Benković, Pivarić - Pavičić, Machado (od 67. Olmo), Fiolić - Soudani, Fernandes, Ćorić (od 46. Henriquez).

Da je u Kranjčevićevoj bio Juventus, Dinamo bi utakmicu vjerojatno okončao s desetak golova u svojoj mreži. No na Dinamovu sreću suparnik je bila Lokomotiva, koja je u 23. utakmici u Prvoj HNL protiv Modrih izgubila 22. put. Bila je to prvoligaška trenerska premijera Željka Sopića u sudaru s klubom u kojem je nekad igrao.

Izbjegao je Sopić ponavljanje crne serije od tri ligaška poraza koju je Dinamo posljednji put ostvario još 2002. godine, nisu Modri nanizali ni tri ligaške utakmice bez pobjede, što im se nije dogodilo od 2010. godine. Lokomotiva, koja je većim dijelom utakmice bila opasniji suparnik, očekivano se na kraju pokazala kao idealan suparnik.

Izveo je Tomislav Ivković na travnjak praktički najjaču postavu koju je imao na raspolaganju, no ipak se postavlja pitanje kako to da tijekom cijelog dvoboja, iako je umor kod njegovih igrača bio očit, nije napravio nijednu izmjenu!? Pobjeda je Dinamu važna zbog zadržavanja koraka u borbi za prvo mjesto, ali Sopić razloga za zadovoljstvo nema. Osim zbog nove odlične predstave Filipa Benkovića, još jednom modrog spasitelja.

Nisu dvije zagrebačke momčadi iskoristile idealno vrijeme za igru u prvom poluvremenu. Siromašna predstava, ne pamti se kada Dinamo protiv Lokomotive u 45 minuta nije stvorio nijednu izglednu priliku za pogodak. A ovog puta nije. Nisu ni dečki s Kajzerice bili puno ubojitiji. Iako nisu igrali loše, barem ne toliko loše kao njihovi gosti, pokušaji su im ostajali bez prave završnice.

Najljepši trenutak prvog dijela zbio se u 20. minuti kad je Ante Ćorić gurnuo kroz noge Amiru Rrahmaniju. Iz toga se, doduše, rodio samo korner, ali barem nešto… Prvi udarac Dinamo je u okvir uputio u 27. minuti, bila je to plasirana lopta sa 20-ak metara u kut vrata El Arabija Hilala Soudanija, lak plijen za Danijela Zagorca. Pet minuta kasnije idealna prilika za Jana Doležala nakon centaršuta Petra Bočkaja. Kapetan Lokomotive tukao je s osam metara lagano iskosa, imao je mjesta i vremena da se za udarac bolje pripremi, ali pucao je odmah, loše, mlako u Adriana Šempera, kojem je to bila prva obrana nakon potopa na Rujevici. U 39. je izvana opalio i Paulo Machado, lijepo i previše bezopasno. Dvije minute kasnije Doležal je u duelu raskrvario glavu Filipu Benkoviću.

Ubacio je Sopić umjesto Ćorića u poluvremenu Angela Henriqueza, a u drugoj minuti nastavka Adrian Šemper je ukrotio nezgodan pokušaj Erosa Grezde. Domagoj Pavičić u 51. je minuti izveo pravi šou. Prvo je vrhunski uklizao Grezdi i prekinuo kontru '4 na 2' i onda ničim izazvan poklonio loptu svojim bivšim suigračima. Opasni udarac Bočkaja s ruba šesnaesterca u nastavku te akcije otišao je u vanjski dio mreže. Bio je to treći udarac Lokosa u pet minuta drugog dijela, Sopićeve upute u svlačionici očito nisu pale na plodno tlo. Već u 53. Sopić je uveo i Marija Šituma umjesto Kobieja Morrisa. Šitum po vokaciji napadač, u najmanju ruku ofenzivni vezni, otišao je na poziciju desnog beka.

U prvoj akciji pokraj njega je Luka Capan protrčao kao brzi vlak, no vrlo opasnu situaciju nije okončao pravim dodavanjem. U 57. minuti Dinamo je zatresao mrežu, Machado je izveo slobodni udarac, Soudani pogodio glavom, no pomoćni sudac Igor Krmar digao je zastavicu zbog zaleđa. Izazvao je u 73. sudac Fran Jović salvu zvižduka kad je u iznimno opasnoj kontri svirao prekršaj Grezde na Josipu Pivariću nakon blagog kontakta, a u 75. nova fantastična prilika za domaćina. Nakon prodora Bočkaj je pronašao Grezdu, kojem je uspio lažnjak, ali je potom tukao vrlo loše, visoko preko grede. I, kako to često na utakmicama ovih rivala biva, u 81. je Dinamo došao do pobjedonosnog pogotka Benkovića nakon vrlo loše reakcije obrane Lokomotive

Utakmica koju je obilježio i povratak većeg broja navijača Dinama, kojima bivši Dinamov izvršni predsjednik, danas tek savjetnik, baš i nije po volji, što su uostalom tijekom dvoboja i jasno naglašavali u svojim pjesmama. No dinamovci su s njima proslavili pobjedu, bacivši dresove na tribinu. Kome pravo, kome krivo...

KRAJ UTAKMICE

89. minuta - Olmo je ubacio u šesnaesterac, a tamo je za korak prekratak ostao Henriquez

GOOOOL 82. minuta - Fiolić je ubacio u kazneni prostor, Sigali spustio prsima za Benkovića koji s desetak metara topovski šalje loptu iza leđa Zagorca za vodstvo Modrih

78. minuta - Fiolić je pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali i ovog puta lopta ide iznad gola

75. minuta - Grezda je primio loptu na desetak metara od gola i snažno opalio, ali lopta je otišla visoko iznad gola

70. minuta - Imala je Lokomotiva odličnu priliku kada se Grezda probio prema šesanestercu, ali sudac je odličio svirati prekršaj u napadu

57. minuta - Machado je ubacio u kazneni prostor, tamo je najviši u skoku bio Soudani i poslao loptu u mrežu, ali napadač Modrih nalazio se u zaleđu

55. minuta - Capan je povukao brzu kontru po lijevoj strani, pokušao dati povratnu loptu na desetak metara, ali tamo Benković u posljednji trenutak izbija Benković

51. minuta - Bočkaj je pucao s desetak metara iskosa iz vrlo teške situacije, ali lopta je odsjela na vanjskom dijelu mreže

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minuta - Pucao je Machado s više od 20 metara, ali to je bio lagan posao za Zagorca

32. minuta - Doležal je ostao sam na desetak metara iskosa, ali je lopta otišla ravno u Šempera

27. minuta - Soudani je pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, ali to je bio lagan posao za Zagorca

20. minuta - Ćorić je pucao s ruba šesnaesterca, ali kao i Soudani u prethodnom slučaju šalje loptu visoko iznad gola

16. minuta - Soudani je pucao s dvadesetak metara, ali njegov udarac bio je izrazito neprecizan

15. minuta - Igra se uglavnom odvija na sredini terena, a jedna i druga momčad još uvijek nisu uspjele stvoriti ozbiljniju priliku

7. minuta - Povukla je Lokomotiva kontra napad preko Grezde, ali obrana Dinama zaustavlja njegov pokušaj

1. minuta - Utakmica je počela!

08. svibanj 2024 23:22