hns-cff
KVALIFIKACIJE EP U19

Hrvatska otvorila pobjedom, 'Mini Vatreni' utrpali sedam komada Gibraltaru

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. listopad 2013. 19:28

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom je otvorila kvalifikacijski turnir skupine 1 za plasman na Europsko U19 prvenstvo 2014., koji se odigrava u Češkoj.

U Ostravi su izabranici Dražena Madunovića slavili sa uvjerljivih 7-0 protiv Gibraltara uz hat-trick Marka Kolara.

Susret je prelomljen krajem prvog poluvremena, kada je drugi žuti karton dobio Anthony Hernandez, a Hrvatska je ostala s igračem više i dosuđen joj je jedanaesterac kojeg je realizirao Mario Pašalić za vodstvo 2-0.

Do same završnice rezultat je bio 5-0 za Hrvatsku, a onda su u završnici u razmaku od tri minute postignuta još dva gola. Tin Jedvaj, Tonći Mujan i Jakov Biljan bili su preostali hrvatski strijelci.

U sljedećoj utakmici koja je na rasporedu u subotu Hrvatska igra protiv Cipra u Opavi, a 22. ovog mjeseca odmjerit će snage protiv domaćina Češke.

U drugu fazu kvalifikacija, elitnu rundu, plasirat će se dvije najbolje plasirane momčadi iz svake od 13 skupina.

Kvalifikacijski turnir za EP U19, 1. kolo skupine 1:

Hrvatska - Gibraltar 7-0 (Jedvaj 41, Pašalić 45+2-11, Kolar 50, 62, 85, Mujan 89, Biljan 90+2)