Kovačić zabio u golijadi Dinama i postao najmlađi strijelac HNL-a, Rijeci tri boda

Piše: ArhivaObjavljeno: 20. studeni 2010. 11:12

ZAGREB - Dinamova delegacija počela je slaviti i prije nego što je lopta krenula s centra u dvoboju s Hrvatskim dragovoljcem. Razloge su pronašli u trijumfu Istre nad Hajdukom.

- Žao mi je što smo izgubili konkurenta za naslov. Valjda je Svaguša namjerno pustio kako bi snizio cijenu dionica - smijao se Tomislav Marčinko. Šala ili ne, izjava će zasigurno izazvati reakciju s juga.

I bez poklona iz Pule, u Dinamu su u subotu imali itekako razloga za zadovoljstvo. Rutinirano su “razbili” Dragovoljac, otišli na sedam bodova pred Hajdukom, ali i predstavili navijačima nadolazeću zvijezdu HR nogometa.

Mateo Kovačić u igru je ušao u 21. minuti zamijenivši ozlijeđenog Tomečaka koji je prethodno doveo “modre” u vodstvo. Trebalo bi se zagledati duboko u arhivu kako bi tvrdnja bila apsolutna, ali Kovačić je sa svojih 16 godina, 6 mjeseci i 4 dana u subotu vrlo vjerojatno ponio titulu najmlađeg debitanta u povijesti Dinama.

Navukao je Mateo dres s brojem 8. Sličnost s “velikim Žutim” možda i nije tako slučajna, jer Kovačić je ostatak utakmice djelio lopte suigračima kao na pladnju. Baš poput Prosinečkog kada je koncem devedesetih vratio nogomet u Zagreb.

Uostalom, odmah nakon ulaska Kovačić je pokrenuo akciju iz koje je Chago povisio na 2-0, a njegova je lopta u finišu prvoga dijela pronašla i Ibaneza koji je prekrasnim pogotkom s dvadesetak metara povisio rezultat.

Za 4-0 se Kovačić pobrinuo samostalno glavom iskoristivši “rabonu” Sylvestrea i natjeravši publiku da se ustane i zaplješće; jer zvijezda je rođena! Točku na i dvoboja stavili su Badelj i Beqiraj.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - DINAMO 0:6 (Tomečak 9' Chago 22' Ibanez 42' Kovačić 62' Badelj 65' Beqiraj 81')

81. minuta - I Beqiraj se upisao u strijelce

79. minuta - Kovačić je iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio mreže

65. minuta - Badelj je povisio na 5-0

62. minuta - 'Hrvatski Messi' kako mu tepaju, postigao je svoj prvi pogodak za seniorski sastav Dinama. Postao je tako Mateo najmlađi strijelac u povijesti HNL-a jer je mlađi od Dine Špehara

54. minuta - Najbolji igrač HD-a, Zlatar, nije uspio matirati Kelavu iz blizine

43. minuta - Međimurac je pucao unutar 16 metara no Kelava je uspio odbiti loptu

42. minuta - Bilo je nekoliko prilika Dinama. Najopasniji je bio Beqiraj, no nije uspio zabiti. Treći gol Dinama zabio je Ibanez

26. minuta - Beqiraj nije dobro zahvatio loptu i ništa od prilike

21. minuta - U igru je ušao Mateo Kovačić umijesto Tomečaka

9. minuta - Ibanez je sjajnom loptom pronašao Tomečaka koji je loptu uspio poslati u gol

HRVATSKI D.: Lerga - Špehar, Grgić, Kešinović, Marković - Plazonić - Zlatar, Čordaš, Janjetović, Švarić - Međumurac.

DINAMO: Kelava - Tomečak, Bišćan, Tonel, Mesarić - Calello, Ademi - Sylvestr, Badelj, Ibanez - Beqiraj

SPLIT - RIJEKA 2:3 (Obilinović 21' Parać 79' / Štrok 65' Đalović 75', 90')

90. minuta - Đalović je ponovno zabio

79. minuta - Parać je izjednačio

75. minuta - Đalović je doveo Rijeku u vodstvo iz penala

65. minuta - Đalović je probio po boku i uposlio Štroka koji je izjednačio rezultat

21. minuta - Golubović je prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je bio Obilinović koji je zabio gol

SPLIT: Vuković – Radnić, Pe. Šimić, Budiša, Dam. Rašić – Pr. Šimić, Lojić – Serdarušić, Vitaić, Obilinović – Golubović.

RIJEKA: Lisjak - Švrljuga, Čagalj, Budicin, Čaval - Štrok, Baković, Kreilach - Čulina, Đalović, Križman. Trener: Scoria.

ZADAR - VARAŽDIN 3:0 (Skočibušić 42' Terkeš 64' Jerbić 84)

64. minuta - Terkeš zabija za 2-0

42. minuta - Skočibušić je zabio gol iz slobodnog udarca

ZADAR: Gluić - Con, Skočibušić, Puljić - Bilaver, Banović, Pezo, Mršić, Vasilj - Terkeš, Santini.

VARAŽDIN: Šimek, D. Škvorc, Sušac, Katanec – Punčec, Brezovec – F. Škvorc, Golubar, Aganović – Vugrinec. Trener: Samir Toplak.

ŠIBENIK - SLAVEN BELUPO 3:3 (Kartelo 49' Alispahić 51' 11m Božić 87' / Milardović 15' Vojnović 81' Delić 90+3)

90+3 - Delić je donio bod Slavenu na samom kraju utakmice

87. minuta - Božić je zabio za 3-2

81. minuta - Vojnović je pucao iz kaznenog udarca, Blažević je obranio i lopta se odbila do Vojnovića koji ovaj put zabija

51. minuta - Alispahić je zabio iz kaznenog udarca

49. minuta - Kartelo je izjednačio nakon ubačaja iz kornera

15. minuta - Bagarić je nabacio i pronašao Milardovića koji glavom pogađa za vodstvo

ŠIBENIK: Blažević – Georgievski, Fuštar, Medvid, Jurčević – Husmani, Kartelo – Jakoliš, Alispahić, Tokić – Jelić.

SLAVEN BELUPO: Rodić - Purić, Kokalović, Maras, Bagarić - Milardović, Nynkeu - Mujanović, Gregurina, Poljak - Vojnović.

19. svibanj 2024 05:18