Drago Sopta / Cropix
LIJEPI GOL PAMIĆA

Lepršavo izdanje nove Šuškove Hrvatske, ali više od remija nije se moglo

Mlade reprezentacije Slovenije i Hrvatske odigrale su 1-1 u prijateljskoj utakmici novih naraštaja U-21 vrsta (1990. godište i mlađi).
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 09. veljača 2011. 18:17

KOPER - Ivo Šušak je remizirao u svom povratničkom debiju na klupi mlade hrvatske reprezentacije, u obostrano otvorenoj igri selekcije “do 21” Slovenije i Hrvatske na obnovljenoj su koparskoj Bonifiki odigrali 1-1 (0-0).

Naši su poveli u trenucima nadmoći domaćih, prekrasnim pogotkom Zvonka Pamića iz slobodnog udarca u 65. minuti, a izabranici Tomaža Kavčića su izjednačili nakon prekida tri minute kasnije iako nisu zatresli Delačevu mrežu, odlukom pomoćnog suca. S obzirom da su nastupili bez petorice prvotimaca, Slovenci mogu biti zadovoljniji bodom.

Šuškova Hrvatska predstavila se u lepršavom izdanju, imala je inicijativu, fino su se okretale strane i vraćalo na svoju polovicu kad bi se izgubila lopta. Domaći su prijetili samo po lijevoj strani preko svoje “desetke” Dejana Lazareviča, inače člana Torina, koji je zadavao puno problema Celjaku i Pavloviću. Najbolje prigode imale su dvije “devetke”, naš kapetan Ante Vukušić (greda, 18.) i centarfor Mandarićeva Leicester Cityja Leon Crnčić (preko vratiju, 33.). Jozinović je nekoliko puta imao prigodu za dobar centaršut, ali nije uspijevao pronaći Vukušića, kao ni Trebotić.

Kod naših se nenadmašnom sok-igrom istaknuo stoper Andrej Kerić, a vrlo dobro se na desnom prednjem boku snalazio Ozobić, nešto suzdržaniji bio je Dario Vujičević (Venlo) na lijevom. Najviše lopti u sredini osvojio je Ademi.

Na poluvremenu je Šušak uveo šestoricu svježih igrača, ubrzo i sedmog i u tom drugom dijelu Slovenci su bili bolji do po njih kobnog slobodnog udarca malog Paminja. Netom prije izašao je i opasni Crnčić. Matej Delač je imao posla i prije i nakon našeg vodstva, odlično je obranio slobodan udarac Lazareviča, ali je mogao i bolje reagirati kod izjednačujućeg pogotka Valenčića, na koncu je dobio javnu opomenu zbog prigovora sucima da lopta nije prešla crtu.

Inače, u drugih 45 minuta svidio se visoki centarfor Mainza Petar Slišković, odličan u duel-igri, građenju i zadržavanju lopte, a Pamićeva desnica poznata nam je još iz Karlovca. Do kraja je bilo prigoda na obje strane, ali su vratari bili na visini zadatka.

Slovenija - Hrvatska 1-1 (0-0)

Sudac: Paolo Mazzoleni 7, pomoćnici Lorenzo Manganelli i Andrea Marzaloni (svi Italija).

Strijelci: 0-1 Z. Pamić (65.), 1-1 Valenčić (68., Lazarevič)

Žuti kartoni: Delač (Hrvatska)