Emica Elvedji / CROPIX / CROPIX
KONAČNO SLAVILI

PRAVO IZNENAĐENJE U VINKOVCIMA Fenjeraš pobijedio nakon gotovo šest mjeseci i prekinuo tužan niz u okršaju prepunom - jedanaesteraca

Piše: HinaObjavljeno: 21. travanj 2017. 23:56

CIBALIA 3
SLAVEN BELUPO 1

VINKOVCI - Stadion Cibalije. Gledatelja 468.

CIBALIA (4-2-3-1): Matković - Žderić, Zgrablić, Tomašević, Čuljak - Muženjak, Mijoković - Baša, Vitaić (od 90+3 Mlakić), P. Mišić (od 80. Filipović) - Glavica (od 71. Brekalo).
Trener: Mladen Bartolović.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Blažević - Aliti, Musa (od 46. Burić), Jovičić, Melnjak - Stevanović (od 56. Christensen), Katić - Barić (od 56. Tadić), Bouadla, Heber - Ivanovski.
Trener: Željko Kopić.

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Ambrinac i Mandir. Četvrti: Vučković. Delegat: Blažičević.

Strijelci: 1:0 - Glavica (2), 2:0 - Vitaić (73 - 11 m), 2:1 - Ivanovski (85 - 11 m), 3:1 - Vitaić (86 - 11 m).

-------------------------------------------------------------------------------

POGOCI
1:0 - GLAVICA (2)
Aliti je izveo aut, Musa se poskliznuo, a Dejan Glavica izašao sam pred Blaževića i sigurno poentirao.

2:0 - VIATIĆ (73 - 11 M)
Aliti je igrao rukom u kaznenom prostoru, a domaći kapetan Frane Vitaić bio je siguran s bijele točke.

2:1 - IVANOVSKI (85 - 11 M)
Nadu je nakratko gostima vratio Mirko Ivanovski koji je realizirao jedanaesterac nakon Žderićevog igranja rukom.

3:1 - VITAIĆ (86 - 11 M)
Katić je oborio Brekala, a Vitaić je i drugi put svladao vratara Farmaceuta.

------------------------------------------------------------------------------

U susretu 29. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Cibalie pobijedili Slaven Belupo s 3-1 (1-0).

Cibalia je bolje otvorila utakmicu s čak tri penala i povela golom Dejana Glavice već u 3. minuti susreta. U 73. minuti je igrač gostiju Aliti igrao rukom u svom šesnaestercu, a Frane Vitaić je bio precizan s "bijele točke". U 84. minuti novi kazneni udarac, ali ovaj puta za Slaven Belupo kojeg realizira Mirko Ivanovski. Samo minutu kasnije srušen je igrač domaćih Brekalo, a Mlakar i po treći puta pokazuje na jedanaesterac. Frane Vitaić je ponovno precizan za pobjedu Cibalije.

Cibalia je, unatoč pobjedi,tek drugoj ove sezone, ostala zadnja s 12 bodova, četiri manje od pretposljednjeg Splita, dok je Slaven šesti s 31 bodom. Vinkovčani su posljednji put pobijedili 31. listopada protiv Splita kod kuće, a prije ove utakmice imali su čak sedam uzastopnih poraza.

Pred 600 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Mlakar iz Zagreba.