Nikša Stipaničev/Cropix
HNL

Šibenik - HD 2-2, Osijek pobijedio Inter, Istra 1961 uzela tri boda protiv Zadra

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. travanj 2011. 17:54

Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Šibenik i Hrvatski dragovoljac, no u utakmici punoj preokreta i uzbuđenja pobjednika nije bilo. Jakoliš je doveo Šibenik u vodstvo u prvom djelu i sve je upućivalo na to da će se na odmor otići s prednošću domaćina, no Švarić je u 45. minuti izjednačio iz kaznenog udarca. Na novo vodstvo čekalo se do 78. minute kada je Jazvić matirao Blaževića, a Jakoliš se svojim drugim golom potrudio izjednačiti rezultat.

Osijek je upisao tri boda u susretu protiv Intera. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Lukačević lijepim pogotkom iz slobodnog udarca. Imali su domaćini priliku za veću pobjedu, ali nisu je iskoristili. Jugović nije realizirao jedanaesterac koji je izborio Ljubojević u 62. minuti tako da su do kraja susreta trebali biti oprezni kako bi zadržali minimalno vodstvo. Nastup za Osijek upisao je i Marko Babić. Na utakmici je bilo i puno stranih skauta koji su motrili mladog Dinu Špehara i Tomislava Šoršu.

Igor Pamić debitirao je pobjedom na klupi Istre 1961. Mateo Sušić doni je tri boda domaćinu nakon zgoditka u 21. minuti. Zadar se nije predavao i pokušao je doći do boda, no nisu uspjeli.

Šibenik - Hrvatski dragovoljac 2-2 (Jakoliš 19' 79'/Švarić 45'Jazvić 78')

79. minuta - Jakoliš je ekspresno uzvratio i donio novo izjednačenje

78. minuta - Jazvić je uspio matirati Blaževića za vodstvo HD-a

45. minuta - Hrvatski dragovoljac je došao do izjednačenja iz kaznenog udarca. Švarić je matirao Blaževića

19. minuta - Jakoliš je doveo domaćine u vodstvo

Šibenik: Blažević - Medvid, Kartelo, Fuštar, Jurčević - Husmani, Čulić - Alispahić, Bačelić-Grgić, Jakoliš - Jelić

Trener: Vjekoslav Lokica

HD: Vidaković - Jurin, Leko, Grgić, Špehar - Janjetović, Brozović - Švarić, Rašić, Zlatar - Vronga De Gregorio

Trener: Davor Mladina

Osijek - Inter 1-0 (Lukačević 31')

62. minuta - Santini je s nogom uspio obraniti kazneni udarac Jugovića

31. minuta - Lukačević je iz slobodnog udarca zabio prvijenac za Osijek

Osijek: Kardum - Lukačević, Vrgoč, Smoje, Pelaić - Babić, Jugović, Šorša - Špehar - Ljubojević, Maglica

Trener: Branko Karačić

Inter: Santini - Balić, Gulić, Barišić, Herceg - Oršić, Šarić, Todorčev, Kramarić - Abilaliaj, Trajkovski

Trener: Ilija Lončarević

Istra 1961 - Zadar 1-0 (Sušić 21')

51. minuta - Šare je zaprijetio i pogodio gredu

21. minuta - Sušić je neobranjivo pucao s 20-ak metara

Istra 1961: Škorić - Kacić, Milenković, Pauletić, Sušić - Linić, Anđelković, Alimi - Jurić, Šehić, Rodić

Trener: Igor Pamić

Zadar: Ježina - Puljić, Skočibušić, Con - Vasilj, Surać, Pezo, Banović, Maruna - Jerneić, Primorac

Trener: Dalibor Zebić

19. svibanj 2024 03:59