ČUDO U BURGOSU

Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 24. ožujak 2016. 19:54

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 0:3 (Ćaleta-Car 36, Perica 42, 48)

BURGOS Stadion: El Plantio. Gledatelja: 10.000. Sudac: Craig Pawson (Engleska)

Strijelci: 0-1 Ćaleta-Car (36., Ćorić), 0-2 Perica (42., Ćorić), 0-3 Perica (46.)

ŠPANJOLSKA (4-3-3): Kepa - Bellerin, Jonny, Duarte (od 67. Castro), Marin - Ceballos (od 54. Pedraza), Saul, Oliver - Deulofeu, Munir, Asensio

HRVATSKA (4-2-3-1): Livaković - Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, A. Milić - Pavičić (od 86. Capan), Krovinović - Rog, Ćorić (od 90. Fiolić), Tudor - Perica (od 73. Kolar)

Žuti kartoni: Asensio, Saul (Špa), Ćaleta-Car, Perica, Perić (Hrv)

Crveni kartoni: -

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ne samo da je uzvratila Španjolcima za poraz na Rujevici 2-3 prije četiri mjeseca, nego je svojim razvikanijim vršnjacima naplatila s kamatama! Izabranici Nenada Gračana vraćaju se iz Burgosa sa 3-0 pobjedom, uspjehom iznad svih očekivanja koji ih je pogurnuo na 1. mjesto na ljestvici naše kvalifikacijske skupine za Euro 2017. s dva boda više od 'male furije' i za ostanak na čelu i izravan plasman u Poljsku naši sad ovise sami o sebi, a glavni konkurent postaje im Švedska, s kojom nas oba ogleda čekaju najesen!

Kako je Gračan i najavio, naši su se otpočetka postavili gusto, ali su odmah dali do znanja domaćinima da misle držati loptu i tražiti gol. Iako su bili bez osmorice koji su startali prije četiri mjeseca u Rijeci, naši su pokazali svu raskoš svog talenta, dok su ih domaćini, koje vodi neiskusni Albert Celades, koji je na Rujevici skoro izgubio dobiveno i to s igračem više, očito podcijenili, iako su imali osmoricu iz prve utakmice plus novog Bellerina iz Arsenala na desnom beku. No, naši su imali Jedvaja, imalisu Ćorića, dvostrukog asistenta, imali su Pericu, dvosrukog strijelca, imali su Livakovića koji je sve obranio...

Naši su poveli nakon kornera u 36. minuti, najvišlji na terenu Ćaleta-Car zabio je glavom, a samo šest minuta kasnije Ćorićevo proigravanje realizirao je Perica. Na početku nastavka, uskršnji dar domaćeg vratara, koji je pokušao driblati Pericu 40 metara od svojih vratiju, Zadranin mu je oteo loptu i ušetao se u gol...

REZULTATI:

Španjolska - HRVATSKA 0-3 (Ćaleta-Car 36, Perica 42, 48)

Igrano 23. ožujka:

Gruzija - San Marino 4-0 (Karašvili 10, Kačarava 33-11m, 48, Šengelija 81)

HRVATSKA - Estonija

Kraj utakmice - Hrvatska mlada reprezentacija pobijedila je svoje španjolske vršnjake u Burgosu sa 3:0! Grandiozna pobjeda Gračanovih izabranika!

90' - Još pet minuta sudačke nadoknade...

85' - Pet minuta do kraja dvoboja, mali Vatreni odlično brane senzacionalnu prednost!

75' - Budi se Španjolska, prijeti, ali hrvatska obrana i vratar Livaković rješavaju sve probleme

68' - Španjolska pokušava uzvratiti, ali nema posebnih opasnosti pred vratima Livakovića. Vatreni ovom pobjedom skaču na prvo mjesto!

58' - Imamo tri udarca u okvir, a zabili smo tri gola! No, s druge strane Španjolci imaju samo dva šuta u okvir. Očito smo sjajno zaustavili moćnu malu Furiju!

48' GOOOL - Ima li kraja hrvatskom snu?! Perica je odmah početkom nastvaka povećao vodstvo na nevjerojatnih 0:3!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Kraj prvog poluvremena

42' GOOOL - Ćorić je ponovo asistirao, a strijelac je Stipe Perica!

36' GOOOL - Duje Ćaleta Car doveo u mini Vatrene u vodstvo nakon asistnecije Ćorića u 36. minuti!

Nenad Gračan, mislilo se, otputovao je u Španjolsku na put bez nade, ali mladi Hrvati kreiraju senzaciju nad senzacijama! Bez osmorice igrača vode usred Burgosu sa 2:0!

16. svibanj 2024 11:30