Zeljko Hajdinjak / CROPIX
ČORNOMOREC - DINAMO 2-1

Mamiću se osvetilo odmaranje igrača za Hajduk, Dinamo poražen u Ukrajini u 90. minuti

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 28. studeni 2013. 20:29

Dinamo je ponudio svoje klasično europsko lice s kojim se pokazuje već nekoliko godina na stadionima diljem Europe. Iako je većim djelom utakmice bio bolja momčad od Čornomoreca na koncu se iz Ukrajine vraćaju s porazom. Preokret domaćina u posljednjih 15-ak minuta ostavio je momčad Zorana Mamića praznih ruku u Odesi. Dojam su donekle popravili, bodove nisu uzeli, ali bar su nakon dvije godine zabili gostujući gol u skupini... No, slaba je to utjeha.

A većim djelom utakmice pokazivali su dijametralno suprotno lice od onog kojem smo svjedočili u četiri prijašnje utakmice u skupini. U Odesi je to bila momčad! S glavom i repom. S idejom u igri, solidnim trkačkim fondom i taktički sjajno posložena na travnjaku. A nisu baš igrali protiv bilo koga. Čornomorec je uoči utakmice u Odesi bio u igri za prolaz dalje. Zato su domaćini i odgodili derbi sa Šahtjorom te istrčali s najboljom mogućom postavom.

S druge strane, Zoran Mamić ostao je dosljedan najavama kako će odmoriti neke igrače zbog derbija s Hajdukom. Na klupi su ostali Čop, Fernandes i Brozović dok su suigrače s tribine bodrili Šimunić i Suodani. Ivo Pinto igrao je tek prvo poluvrijeme u kojem je bio najbolji pojedinac Dinama.

No, to se nije previše vidjelo na igri Dinama. Bar ne u uvodnim minutama koje su podsjećale na zagrebački ogled ovih protivnika. Dinamo je bio bolji, hitriji i konkretniji. A nagradu za bolji ulaz u utakmicu pokupili su u 20. minuti kada je Pinto probio stranu i ubacio loptu za Beqiraja koji je šalje u ‘malu mrežicu’. Bio je to prvi gostujući gol Dinama u europskim skupinama nakon gotovo dvije godine i gostovanja na Santiago Bernabeu kod Reala... Domaćini? Ništa posebno. Tek dvije prilike koje su mirisale na gol. U 45 minuta bilo je ispod očekivane razine za igrače koji drže drugo mjesto ukrajinskog prvenstva.

U nastavku je umjesto Pinta ušao Ademi koji je zauzeo Lekinu poziciju stražnjeg veznog, dok je kapetan otišao na desnu stranu obrane. Solidan nastavak ponudio je sjajnu priliku Beqiraju da drugim pogotkom riješi utakmicu. Fantastičnom loptom pronašao ga je Antolić. Popularni Bečo je izašao pred Bezotosnija, čekao da ovaj padne pa da ga nadmudri lob udarcem, ali vratar Čornomoreca krajnjim naporom sačuvao je svoju mrežu...

- Mislim da je utakmica bila dosta dobra, domaćin zapravo nije imao izrazite gol šanse, imao je dvije-tri opasne šanse i postigli su zatim dva pogotka iz prekida. To pokazuje da naša koncentracija u odlučujućim trenucima ipak nije bila na nivou na kojem je trebala biti. Vidjelo se da domaćin jako želi pobjedu, stvarali su pritisak, uložili su više truda u drugom poluvremenu i upornost je rezultirala time da su u dva prekida bili brži i spretniji od nas i zasluženo na kraju pobijedili, rekao je Zoran Mamić nakon utakmice.

U završnici je Mamić izvadio Halilovića i Pamića umjesto kojih su ušli Fernandes i Brozović. Činilo se kako time želi dotući domaćina, ali Čornomorec je ubacio u brzinu više. U nekoliko poluprilika Dinamo je uspio sačuvati vodstvo, ali u 78. minuti Čornomorec se vratio u igru. Prije toga je lopta Didanka otišla tik pored vratnice da bi u nastavku akcije, a nakon udarca iz kuta, Antonov glavom izjednačio rezultat. I bod je bio dobar ulov, ali bez njega se ostalo u sudačkoj nadoknadi. Fontanello je nabacio, a Didenko iskoristio smušenu obranu Dinama i donio pobjedu Čornomorecu. Poraz nije tragičan, ako se iz njega izvuku pouke. Poput one da ozbiljna europska momčad ne smije propustiti vodstvo s dva tragična gola iz peterca. Stoper i vratar nameću se kao prioritet za ovaj Dinamo. No, to košta...

REZULTATI:

Čornomorec Odesa - Dinamo Zagreb 2-1 (Antonov 78, Didenko 90/Beqiraj 20)

Ludogorec - PSV Eindhoven 2-0 (Bezjak 38, 79)

LJESTVICA:

1. LUDOGOREC 13 bodova

2. ČORNOMOREC 7

3. PSV 7

4. DINAMO 1

ČORNOMOREC - DINAMO 2-1 (Antonov 78, Didenko 90/ Beqiraj 20)

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 90. MINUTA - Dinamo je na gotovo na identičan način dobio gol. Didenko je nakon kornera u posljednjim trenutcima utakmice svladao glavom Zeleniku

GOOOL 78. minuta - Ukrajinci ekspresno uzvraćaju. Antonov nakon kornera konačno uspijeva slomiti obranu Dinama

77. minuta - Brozović je ušao umjesto Pamića. Samo nekoliko sekundi kasnije ponovno je beqiraj imao sjajnu priliku.

74. minuta - Leko je dobro rasčistio opasnu gužvu pred vratima Dinama

72. minuta - Fernandes se probio desnom stranom. Čileanac je dovukao loptu u kazneni prostor, a potom loše pucao

65. minuta - Fernandes je ušao umjesto Halilovića

61. minuta - Najveću priliku za domaće imao je De Matos, ali je očajno šutirao iako je ispred sebe imao samo Zeleniku

59. minuta - Antolić je fantastično proigrao Beqiraj koji se našao oči u oči s vratarom Čornomoreca, no ovoga puta ga je Bezotosny nadmudrio Crnogorca obranivši mu zicer

50. minuta - Halilović je bio neprecizan sa dvadeset metara

46. minuta - Zoran Mamić je u svlačionici ostavio najboljeg igrača Dinama na večerašnjoj utakmici Ivu Pinta. Ušao je Ademi

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minuta - Snažan udarac Beqiraja otišao je malo pokraj desne vratnice

36. minuta - Kovaljčuk je ostao bez pratnje u 16-tercu, no njegov udarac bio je lak plijen za Zeleniku

30. minuta - Ponovno je Pinto sjajno asistirao. Ovoga puta Portugalac je proigrao Rukavinu, no njegov šut je otišao visoko iznad gola

GOOOL 20. MINUTA - Dinamo je zabio gol na europskim gostovanjima nakon dvije godine. Pinto se sjajno probio desnom stranom i centrirao na peterac za Beqiraja, a crnogorski napadač je nogom matirao domaćeg vratara

14. minuta - Prva prilika Čornomoreca . Na sreću Zelenike, Djedje je bio neprecizan

8. minuta - Ponovno je Halilović započeo akciju Modrih. Veznjak Dinama proigrao je Pinta koji je ubacio u sredinu, ali ispred Beqiraja izbija stoper domaćih

5. minuta - Dinamo je prvi zaprijetio. Halilović je dobro pucao, ali je njegov udarac otišao tik uz vratnicu

UTAKMICA JE POČELA!

ČORNOMOREC: Bezotosny - Zubeiko, Berger, Fontanello, Kutas - Kovaljčuk, Bobko - Riera, Gai, Djedje - Antonov

DINAMO: Zelenika - Pinto, Šimunović, Addy, Lima - Leko - Halilović, Antolić, Pamić, Rukavina - Beqiraj

27. travanj 2024 21:43