REUTERS
DERBI U TORINU

CRISTIANO RONALDO NAKON ZAMJENE DEMONSTRATIVNO ODJURIO U SVLAČIONICU Čovjek koji je ušao umjesto njega donio trijumf Juventusu protiv odličnog Milana

Piše: Gianluca StarčićObjavljeno: 11. studeni 2019. 00:01

Juventus je u derbiju protiv Milana slavio s minimalnih 1:0. Čovjek odluke bio je Paulo Dybala, koji je u 77. minuti slomio dotad nepogrešivog Romagnolija i zatim bez većih problema s otprilike 10 metara matirao Donnarummu.

No, nije bio to pravi Juventus, dobro je parirao Milan, štoviše, djelovao je opasnije, konkretnije i Bianconeri mogu zahvaliti Szczesnyom što su opet na vrhu Serie A (bod prednosti nad Interom). Poljak je obranio nekoliko teških udaraca, prije svega pokušaje Lucasa Paquete i Krzysztofa Piateka u prvom poluvremenu.

Juventus je opet imao problema u razvijanju igre, bio je suviše bezidejan, u prvom dijelu praktički nije stvorio nijednu izglednu priliku. I onda se Sarri odlučio na jedan čudan potez, izvadio je Ronalda, koji je demonstrativno odjurio u svlačionicu. Ušao je već spomenuti Dybala i Juve je od tog trenutka izgledao puno bolje...

Nakon pogotka Argentinca Milan je imao još nekoliko prilika za izjednačenje, ali nedostajalo je potrebne koncentracije, a i Szczesny je i dalje bio na zavidnoj razini, stoga će trener Milana Stefano Pioli još morati pričekati na prvu pobjedu protiv torinskog velikana u svojoj karijeri. Ante Rebić je ušao u 85. minuti, unio je živost u redove Rossonera, ali rezultat se više nije mijenjao...

10. svibanj 2024 03:01