FILIPPO MONTEFORTE Afp
VAŽNI BODOVI ZA LIGU PRVAKA

Roma u susretu koji je trajao 11 dana golom duboko u sudačkoj nadoknadi svladala Udinese

Susret je prekinut nakon što je branič Rome Evan Ndicka kolabirao na travnjaku u 72. minuti
Piše: HINAObjavljeno: 25. travanj 2024. 20:37

U nastavku susreta 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva između Udinesea i Rome, koji je prekinut prije 11 dana pri rezultatu 1:1 nakon što je branič Rome Evan Ndicka kolabirao na travnjaku u 72. minuti, Roma je uspjela postići pogodak te uloviti pobjedu od 2:1.

Pobjedonosni pogodak postigao je Cristante u petoj minuti sudačke nadoknade. Prije prekida Pereyra je doveo Udinese u vodstvo u 23. minuti, a izjednačio je Lukaku u 64.

Ovom pobjedom peta Roma je stigla do 58 bodova, četiri manje od četvrte Bologne, a četiri više uz utakmicu više od šeste Atalante. Kako će sljedeće sezone Italija imati pet klubova u Ligi prvaka, Roma je golom Cristantea napravila veliki korak ka ostvarenju cilja igranja u najbogatijem nogometnom natjecanju.

S druge strane, 17. Udinese je ostao na 28 bodova, koliko ima i 18. Frosinone koji se nalazi u zoni ispadanja. Naslov prvaka već je osigurao Inter s 86 bodova, 17 više od drugog Milana.

25. travanj 2024 20:37