Slaven Bilić
 Reuters / Andrew Couldridge Livepic
LONDONSKI DERBI

Nadomak senzacionalne pobjede na gostovanju kod Tottenhama bio je West Ham Slavena Bilića u 12. kolu Premiershipa, ali je uslijedio tuš u samoj završnici i Spursi su na kraju slavili 3:2 pobjedu i nastavili niz neporaženosti. Bilićeva je momčad ispustila pobjedu iako je vodila 2:1 do 89. minute.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. studeni 2016. 13:59

West Ham je protiv Tottenhama vodio dva puta, golovima Michaila Antonija u 24. i Manuela Lanzinija iz 68. minute, ali Harry Kane je dvama golovima u 89. i prvoj minuti sudačke nadoknade donio Spursima pobjedu.

Preostali gol za Tottenham koji je tako i dalje ostao neporažen ove sezone (6 pobjeda i 6 remija) zabio je Harry Winks u 51. minuti.

Veznjak Manchester Cityja Yaya Toure, koji se nalazi u nemilosti trenera Guardiole, bio je dvostruki strijelac u pobjedi 2-1 protiv Crystal Palacea u 12. kolu Premier lige.

U svom prvom nastupu ove sezone u Premier ligi Yaya Toure je zabio u 39. i 83. minuti i tako je Manchester City zadržao korak sa Liverpoolom u borbi za naslov prvaka.

Unatoč velikoj dominaciji, Liverpool u gostima nije uspio svladati Southampton, ostalo je 0-0, a Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za "redse".

U derbiju kola Manchester United i Arsenal su na Old Traffordu odigrali 1-1. United je poveo golom Mate (68), a poravnao je Giroud (89).

Vodeći Liverpool i Manchester City imaju po 27 bodova, a slijede Arsenal i Chelsea sa po 25 bodova. Večeras se sastaju Tottenham i Bilićev West Ham, a Chelsea u nedjelju ima priliku preuzeti prvo mjesto ako u gostima pobjedi Middlesbrough.