Bruno Barač i Nikola Jureta u akciji

NIKOLA VILIC Cropix
CHALLENGE KUP

Kaštelani domaćim porazom završili europsku avanturu, Omonia je ipak bila bolja

Nakon odlično odigranog trećeg seta, ukazao se tračak nade, ali Ciprani su ostali dovojlno mirni
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 17. studeni 2022. 07:51

RIBOLA KAŠTELA - OMONIA 1:3

(20:25, 15:25, 25:18, 22:25)

KAŠTEL STARI - GD Kaštela. Gledatelja 120. Suci: Milojević (Slovenija) i Jakiša (BiH).

RIBOLA KAŠTELA: Daca 7, Barać 3, Mustapić, Strugar 6, Kulušić 10, Cvijović, Martinović, Mehić 26, Stojić, Jureta 9, Jurković (L).

TRENER: Ivan Rančić.

OMONIA: Pappas (L) 1, Petrakidis, Antipkin 6, Eleftheriou 17, Averkiou, Mavrommatis, Loizou, Dvoranen 12, Alexiou 4, Da Silva Santos 12, Papadimitrou, Felicio de Jesus 10. TRENER Savvas Savva.

POENI IZ NAPADA: Ribola 41, Omonia 39. POENI IZ SERVISA: Ribola 7, Omonia 11. POENI IZ BLOKA: Ribola 13, Omonia 12. POENI OD PROTIVNIČKIH GREŠAKA: Ribola 21, Omonia 31.

Odbojkaši Ribole Kaštela završili su svoj ovosezonski europski put. U šesnaestini finala Challenge Cupa zaustavila ih je ciparska Omonia u dvije utakmice odigrane u Kaštel Starom. U utorak su Kaštelani, formalno kao gosti, pružili dobar otpor bogatijem suparniku i pali su tek nakon pet odigranih setova. Nadali su se da će u uzvratu dan kasnije, ovaj put kao domaćini, još malo podići razinu igre i možda iznenaditi favorizirane goste, ali potvrdilo se još jednom da je ciparska momčad jednostavno kvalitetnija.

Nakon odlično odigranog trećeg seta, ukazao se tračak nade da bi Rančićevi odbojkaši mogli doći do pobjede u pet setova, pa onda u zlatnom setu tražiti prolaz dalje. Vodila se u četvrtoj dionici velika borba, došli su Kaštelani od 14:18 do 20:20, ali u finišu su ipak bolji bili Ciprani koji su tako uspješno okončali boravak u Hrvatskoj.

20. svibanj 2024 10:08