RANKO SUVAR/CROPIX
MEVZA LIGA

Mladostaši bolje zatvorili susret u Domu odbojke, Slovaci pali uz Savu

Novu pobjedu, osmu iz 13 nastupa u MEVZA ligi ove sezone ostvarili su odbojkaši Mladosti
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 30. siječanj 2022. 22:17

Mladost - Spartak Myjava 3:1 (23:25, 25:23, 25:16, 25:15)

ZAGREB - Dom odbojke Bojan Stranić. Suci: Novak i Tomeć.

MLADOST: Višić 13, Repek (L), Jakopec, Nikačević 17, Jakoliš, Bakonji, Silva Franca, Jakovac 14, Vasko 1, Buša 11, Gajić 16, Smiljanić (L), Zeljković 18, Cvanciger 6. TRENER: Radovan Gačič.

SPARTAK MYJAVA: Pollak 2, Watzka, Šima (L), Panko (L), Zeman 12, Konc 12, Bartak 12, Pokopec 13, Valo, Mačuha 3, Ryzman 15, Zeman 12. TRENER: Martin Pipa.

Novu pobjedu, osmu iz 13 nastupa u MEVZA ligi ove sezone ostvarili su odbojkaši Mladosti. U nedjelju su u Domu odbojke uz Savu pali gosti iz slovačke oblasti Trenčin, koji su u jednom trenutku izgledali kao “sigurna oklada”. Naime, nakon što su dugo dominirali u prvom setu, da bi Mladost nakon zaostatka 12:20 došla na 22:23 i 23:24, no, ostala kratka, igrači Spartaka iz Myjave su u završnici izjednačenog drugog seta ispustili vodstvo od dva poena. Bio je to kraj za Poljake jer su se Nikačeviću i Zeljkoviću priključili Gajić i Jakovac te je Mladost relativno mirno zatvorila ovu utakmicu za 8-5 u MEVZA ligi i četvrto mjesto s 22 boda.

Na vrhu poretka MEVZA lige je slovenski tercet; vodi nedodirljivi ljubljanski ACH s maksimalnih 45 bodova, slijedi Merkur Maribor s 33 i Calcit Kamnik s 25 i istim omjerom pobjeda i poraza kao Zagrepčani.

20. svibanj 2024 10:24