PPD Zagreb - Rudar, Davor Ćavar

MARKO TODOROV/CROPIX Cropix
OČEKIVANE POBJEDE

Najbolji hrvatski klubovi lako do pobjeda: Zagreb i Nexe uvjerljivi, Lokomotiva i Podravka nemilosrdne

PPD Zagreb je pobijedio Rudar, Nexe Bjelovar, Lokomotiva Osijek, a Podravka Vegeta Trogir
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 29. listopad 2021. 20:36

Prvenstveni rukometni vikend nešto su malo ranije otvorile dvije utakmice 8. kola Paket24 Premijer lige rukometaša i jednako dvije utakmice 8. kola 1. HRL rukometašica.

PPD Zagreb ugostio je Rudar u Kutiji šibica, ali nije bilo neizvjesnosti, brzo je momčad Ivice Obrvana odjurila na značajnu prednost i samo je održavala do konca utakmice. Najefikasniji su bili Edin Klis sa 8 i Davor Ćavar sa 7 golova kod domaćina, odnosno Štajnkler i Starčević kod gostiju s po tri gola.

U Našicama je bilo još uvjerljivije. Nexe kao da je bilo u svom modu za Europsku ligu, na poluvremenu su već protiv Bjelovara imali +11, a do kraja je to otišlo na +17. U statistici Ivan Vida savršenih 8 od 8, Marin Jelinić 5 od 5 za domaćine, a kod gostiju Šehić 7 golova.

I kod rukometašica su u akciji bile dvije najbolje ekipe, Lokomotiva i Podravka Vegeta. Lokosice su još malo popravile prosjek s kojim pobjeđuju na domaćim terenima. Uoči Osijeka je to bilo 17,5 golova, a gošće su ovom prilikom ispratile sa +21. Stela Posavec zabila je 10, a Dora Lacković na drugoj strani 9 golova.

Podravka je imala još manje milosti prema Trogiru. Gošće su prvi gol zabile tek u 19. minuti utakmice (!), a do tada je bilo 14:0. Završilo je s pomalo "zastrašujućih" 46:17. Očito je novi trener Goran Mrđen držao tempo kako bi isprobao neke stvari uoči utakmice Lige prvakinja u nedjelju...