DVORANSKI EP

STIPE ŽUNIĆ U BEOGRADU OSTAO 'MILIMETAR' KRATAK ZA MEDALJU Hrvatski rekorder poručio: 'Pet minuta bio sam najsretniji čovjek na svijetu'

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. ožujak 2017. 22:28

Hrvatski bacač kugle Stipe Žunić zauzeo je peto mjesto na Europskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Bilo je to Žuniću drugo finale na dvoranskom EP-u, a prije dvije godine je u Pragu osvojio sedmo mjesto. Natjecanje je otvorio prijestupom, nakon čega su uslijedili hici od 20.37 u drugoj, te 20.08 u četvrtoj seriji, dok je treći hitac bio neispravan.

U petoj je ostvario drugi rezultat karijere, samo sedam centimetara kraćim hicem od osobnog rekorda, što mu je kratko vrijeme bilo dovoljno za broncu. Onda ga je preskočio Tomaš Stanek.

U posljednjoj seriji imao je još jednu priliku, ali je kugla sletjela na 20.66.

Zlato je na kraju osvojio Poljak Bukowiecki sa hicem 21.97, srebro je uzeo Stanek sa 21.43, dok je bronca otišla Nijemcu Storlu (21.30). Ispred Žunića je još završio Arnaudov (21.08).

"Stvarno sam dao sve sebe, ponadao sam se da je to medalja. No svi su bili odlični danas. Radi se o tako sitnim stvarima, ja sam mogao baciti 21,30 čak i 21,40. To su milisekunde, stopala, kukovi, gdje mi je jednostavno trebalo više natjecanja da to postignem. Očito je ovo najbolje moje za danas, tako je kako je. Imao sam medalju pet minuta, u tom trenutku sam bio najsretniji čovjek na svijetu. I onda u pet minuta me dvojica od nikuda prebace. Znao sam da to nije sigurna medalja, ali... Ne znam koliko još moram čekati medalju, ni što da napravim za nju, ne znam. Valjda treba imati i sreće, sreća prati hrabre, a ja sam hrabar. Bacio sam drugi najbolji hitac u životu, spreman sam za dalje", izjavio je Žunić.