Marko Žuvela

VOJKO BASIC/CROPIX
IZNENADILI FAVORITA

Jug bez obojice golmana, prvog strijelca, najiskusnijeg igrača... odigrao sjajno protiv prvaka Njemačke

Dubrovčani su nenkako skupili samo 12 igrača, nije bilo ni trenera. Ali, odbili su se predati...
Piše: Dean BauerObjavljeno: 10. svibanj 2022. 20:17

WASPO 98 HANNOVER - JUG AO 14:14 (4:5, 6:3, 3:2, 1:4)

HANNOVER - Plivalište Waspo 98. Gledatelja 300. Suci: Stanojević (Srbija) i Vogel (Mađarska).

WASPO 98 HANNOVER: Schenkel, Ćorušić, Macan 1, Real 1, Da. Brguljan 2, Radović 3 (1), Muslim 1, Nagaev 2, Kubisch 2, M. Brguljan 1, Schütze 1, Winkelhorst, Götz. TRENER: Karsten Seehafer.

JUG AO: Jurišić, I. Vukojević, Zvono, Stahor 1, Kolak, Papanastasiou 4, Mozara, Argyropoulos 3 (1), Kržić 2, Pavlić, Burđelez, Žuvela 4. TRENER: Ognjen Kržić.

PETERCI: Waspo 98 Hannover 1-1, Jug AO 1-1.

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Zvono (28), Burđelez (29).

OSOBNE POGREŠKE: Waspo 98 Hannover 10, Jug AO 14. REALIZACIJA IGRAČA VIŠE. Waspo 98 Hannover 6-13 (46%), Jug AO 3-9 (33%).

------------------------------------------------------------------

Utakmica nije imala baš ikakav značaj i bitniji učinak, ali ovaj bod jugaša na sjeveru Njemačke ima osobitu draž.

Naime, uslijed bolesti, želučanih tegoba koji su se uvukli u dubrovačke redove, jugaši su u Hannover otputovali bez obojice prvih vratara Popadića i A. Vukojevića, bez jedinog centra Kakarisa, bez kapetana i prvog strijelca Fatovića, najiskusnijeg i najtrofejnijeg Jokovića, ali i bez reprezentativca Benića, pa Tomasovića koji ima sve zamjetniju minutažu. Prikupili su ukupno tek 12 igrača. Čak nije bilo ni prvog trenera Vjekoslava Kobešćaka, kojeg je stoga na klupi mijenjao Ognjen Kržić, inače sportski direktor kluba.

U takvim okolnostima, s mnoštvom doslovno golobradih mladića koji su debitirali praktički u Europi (Mozara, Kolak, Burđelez, Zvono, Pavlić...), mladi su Gospari osvojili bod! Odigrali su neodlučeno protiv aktualnog prvaka Njemačke, od prije tri dana pobjednika tamošnjeg kupa i sastava koji je dva do tri puta bolje, više plaćen od Dubrovčana. Uostalom, protiv kluba u čije će redove na ljeto baš jedan iz sadašnjeg sastava Juga AO.

- Mi smo sami jako iznenađeni. Ovo je za mnoge od naših igrača prvo uopće iskustvo igranja u Ligi prvaka, te sam silno iznenađen kako su oni reagirali, kako su odigrali ovaj susret. Sama utakmica je bila dosta prevrtljiva, obje su strane imale priliku otići možda na 3-4 ili više golova prednosti. Za naše dečke imam samo riječi hvale - nakon utakmice će Ognjen Kržić.

Inače, jugaši su vodili sve do pred kraj druge četvrtine kada je domaćin prvi put poveo samo dvije minute prije poluvremena (9:8). U treću se četvrtinu ušlo s prednošću Waspo 98 Hannovera 10:8, ali brzo je Papanastasiou s dva gola poravnao na 10:10.

Golom Marka Macana, jugaša u njemačkim redovima, Waspo 98 Hannover je poveo i 13:10 dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine, a tolika je razlika bila i sredinom zadnje četvrtine (14:11). Ipak, djeca iz Gruža nisu odustajala, odbijala su se predati da bi golom Kržića (14:12), te s dva uzastopna Marka Žuvele u zadnjoj minuti Jug AO zasluženo došao do boda.

12. svibanj 2024 04:34