COOPER NEILL Getty Images Via Afp
NHL DOIGRAVANJE

Dallas eliminirao branitelje naslova, New York poveo u seriji protiv Caroline

Piše: HinaObjavljeno: 06. svibanj 2024. 08:32

Dallas Starsi su eliminirali branitelje naslova NHL prvaka Vegas Knightse svladavši ih sinoć na svom terenu u sedmoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije 2-1.

Dallas se tako plasirao u polufinale Zapadne konferencije rezultatom 4-3 u seriji na četiri pobjede.

Odlučujući pogodak za momčad iz Teksasa, koja je prvi nositelj na Istoku, postigao je u prvoj minuti zadnje trećine Radek Faksa. Dallas je u vodstvo doveo Wyatt Johnston u 15. minuti, a za Vegas je izjednačio Brett Howden u 36. minuti.

Dallas će u drugom krugu igrati protiv Colorado Avalanchea, a prva utakmica je na rasporedu u utorak u Teksasu.

New York Rangersi su poveli s 1-0 u seriji u drugom krugu doigravanja Istočne konferencije pobijedivši sinoć u Madison Square Gardenu Carolina Hurricanes s 4-3.

Dvostruki strijelac za New York bio je Mika Zibanejad, a po jedan Vincent Trochecki i Artemi Panarin. Golove za Carolinu zabili su Jacob Slavin, Martin Necas i Seth Jarvis.

Sljedeća utakmica, također u New Yorku, igrat će se u utorak.

06. svibanj 2024 08:33