Geir Olsen/ntb Scanpix/profimedia
SENZACIJA U VIKERSUNDU

Dosadašnji rekord držala je Slovenka Ema Klinec
Piše: SN/HINAObjavljeno: 17. ožujak 2024. 16:10

Austrijski skijaš skakač Stefan Kraft (256 bodova) pobjednik je natjecanja Svjetskog kupa u skijaškim letovima u Vikersundu, a sa svojom 13. pobjedom sezone, Kraft je osvojio i svoj treći Veliki kristalni globus za ukupnu pobjedu tri natjecanja prije kraja.

Kraft, koji je ove sezone postao i svjetski prvak u skijaškim letovima, bio je najbolji u samo jednoj seriji skokom od 244.5 m i za 7.8 bodova nadmašio sunarodnjaka Daniela Hubera koji se s 247.5 m pobrinuo za najdulji skok dana. Svojom 13. pobjedom sezone i 43. u karijeri, kao i 117. postoljem, treći je put osvojio veliki kristalni globus nakon sezona 2016/17. i 2019/20.

Kao i njegov sunarodnjak Andreas Goldberger, Kraft sada ima tri ukupne pobjede, a ispred njega su samo legendarni Finac Matti Nykänen i Poljak Adam Malysz s po četiri.

Vrijedi istaknuti da je u ženskoj konkurenciji Silje Opseth (24) postavila svjetski rekord. Pred domaćom publikom u Vikersundu, Norvežanka je skočila nevjerojatnih 230,5 metara, a dosadašnji rekord bio je znatno manji - 226 metara Slovenke Eme Klinec, a postavila ga je na istom ovom mjestu. Rekordni skok Opseth pogledajte OVDJE.

11. svibanj 2024 14:56