REUTERS
POBJEDA UZ TURBULENCIJE

PRVI TENISAČ SVIJETA UZ PUNO MUKE DO TREĆEG KOLA Martin Kližan pošteno namučio Andya Murraya, čeka ga Juan Martin del Potro

Piše: HinaObjavljeno: 01. lipanj 2017. 20:27

Prvi tenisač svijeta Andy Murray trebao je četiri seta i tri i pol sata za pobjedu 6-7 (3), 6-2, 6-2, 7-6 (3) nad Martinom Kližanom u 2. kolu Roland Garrosa.

Ljevoruki Slovak je vodio 5-2 u četvrtom setu, ali do set-lopte nije stigao. Murray je u tie-breaku zaključio meč i izbjegao odluku u petom setu.

Prvog nositelja i prošlogodišnjeg finalistu Roland Garrosa u 3. kolu čeka vrlo težak meč protiv Argentinca Juana Martina del Potra kojemu je Španjolac Nicolas Almagro morao predati meč početkom trećeg seta, zbog ozljede lijevog koljena.

Iznenađenje dana priredio je 21-godišnji Rus Karen Hačanov koji je u tri seta (7-5, 6-4, 6-4) svladao Čeha Tomaša Berdycha, ostavivši ga bez ijedne prilike za 'break'. Ispao je i 18. nositelj, Australac Nick Kyrgios, od kojeg je u četiri seta (5-7, 6-4, 6-1, 6-2) bolji bio iskusni Južnoafrikanac Kevin Anderson.

02. svibanj 2024 05:46