Alexander Scheuber/Getty Images / Bongarts/Getty Images
NESEBIČNOST NA DJELU

Piše: HinaObjavljeno: 28. siječanj 2017. 18:52

U 18. kolu njemačke Bundeslige, iznenađenje prvenstva, Leipzig je na domaćem terenu bio bolji od Hoffeinheima (2:1).

Kramarićev Hoffenheim je tako upisao svoj prvi poraz u sezoni, ali u početku susreta nije tako izgledalo. Naime, već u 18. minuti vodeći pogodak za goste postigao je Nadiem Amiri i to na asistenciju Andreja Kramarića.

Hrvatski reprezentativac mogao je i sam završiti akciju, ali se odlučio za maksimalno nesebičan potez i tako idealno uposlio svog kolegu koji u konačnici nije imao težak posao.

Ipak, do kraja susreta Leipzig je golovima Werner u 38. minuti i Sabitzera u 77. preokrenuo rezultat u svoju korist i tako ostao na tri boda za liderom Bayernom.

Kramarić je ove sezone među najkorisnijim igračima Hoffenheima sa 4 gola i 6 asistencija.

Vodeći Bayern je u gostima kod Werdera slavio sa 2-1, te je zadržao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Leipzig. Bavarci su na poluvremenu vodili 2-0 golovima Robbena (30) i Alabe (45), a jedini pogodak za Werder zabio je Max Kruse (53).

U derbiju začelja Ingolstadt je na domaćem terenu svladao bivšeg europskog prvaka Hamburger sa 3-1, a posljednjeplasirani Darmstadt je kod kuće izgubio od Koelna 1-6.

Hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je član Darmstadtata, ušao je u igru u 68. minuti, a u 82. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom bio trunku neprecizan.

Dan ranije Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača je u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Alexander Meier u 33. minuti. Eintracht je ovom pobjedom skočio na treće mjesto i trenutno može sanjati o plasmanu u Ligu prvaka, a prošle sezone je jedva izborio opstanak.