REUTERS/Javier Barbancho / REUTERS
LA PRIMERA

Piše: HinaObjavljeno: 18. veljača 2017. 19:21

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid u susretu 23. kola Primere na svom je Santiago Bernabeu svladao Espanyol sa 2-0 (1-0).

Strijelci za novu pobjedu "kraljevskog" kluba bili su Morata (33) i Bale (84).

Mateo Kovačić igrao je za Real do 61. minute, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup.

Ovom pobjedom Real je povećao svoju prednost ispred druge Barcelone na četiri boda uz utakmicu manje, trenutačno madridski sastav ima 52 boda, a Barcelona 48.

Espanyol je deveti sa 32 boda.

U ranije odigranom dvoboju madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0). Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica. Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Četvrti Atletico sada ima 45 bodova, jednog manje uz utakmicu više od treće Seville, a četiri više uz također utakmicu više od petog Real Sociedada.

Sporting je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 16 bodova, dva manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Primeri.