REUTERS/Marcos Brindicci / REUTERS
RONALDO JE MAJSTOR, A LEO BOŽANSTVO

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. rujan 2016. 13:02

Argentina je u 7. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvu u Rusiji 2018 uspjela pobijediti Urugvaj s 1:0, ali nakon susreta se samo pričalo o povratku Lea Messija i nevjerojatnoj sceni koju je doživio na travnjaku.

Poznato je da je najbolji nogometaš današnjice prije mjesec i pol naprasno najavio odlazak iz reprezentacije razočaran još jednim porazom u finalu Copa Americe i kaotičnim stanjem u nacionalnom nogometnom savezu, ali srce je na kraju ipak pobijedilo.

Pod nezapamćenim pritiskom argentinske sportske javnosti, Barcelonin čarobnjak je na kraju ipak odlučio pomoći Argentini u lovu na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a zablistao je odmah na povratku srušivši Urugvaj lukavim pogotkom u 43. minuti, ukupno 56. u nacionalnom dresu.

Napravio je to okružen šestoricom igrača što možete pogledati u videu, ali i taj je majstorski potez ostao u sjeni trenutka iz 90. minute. Jedan argentinski navijač pretrčao je cijeli teren, bacio se Messiju pod noge, ljubio mu kopačke..., scena za povijest.

S trećom pobjedom, Argentina je vodeća na ljestvici sa 14 bodova, dok je Urugvaj odmah na drugom mjestu s jednim bodom manje.

Kolumbija je treća s također 13 bodova nakon pobjede na domaćem terenu od 2-0 nad Venezuelom.

-------------------------------------------------------

Brazil razmontirao Ekvador u gostima

Ekvador, koji je impresionirao u prve četiri utakmice, i sakupio 12 bodova, poražen je na domaćem terenu (0-3) od Brazila koji je upisao svoju prvu službenu pobjedu u Quitou na 2.850 m nadmorske visine.

Neymar (72, penal) i Gabriel Jesus s dva pogotka na kraju utakmice (87, 90+2) donijeli su dragocjenu pobjedu svom novom izborniku Titeu i Seleçaou koji je 5. na ljestvici sa 12 bodova.

Čile je bio veliki gubitnik sedmog kola južnoameričkih kvalifikacija. Pobjednika Copa Americe 2015. i 2016. iznenadio je Paragvaj (2-1) koji je vodio 2-0 nakon samo devet minuta igre. "Roja" je tako pala na sedmo mjesto sa 10 bodova.