TALIJANSKI KUP

Roma prošla Udinese i izborila finale s Interom

AS Roma's players celebrate after Serbia Montenegro forward Mirko Vucinic scored during their AS Roma vs Udinese first leg of Coppa Italia semifinal football match at Olympic stadium in Rome, on February 04, 2010. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Nogometaši Rome izborili su finale Kupa Italije usprkos porazu u uzvratnoj polufinalnoj utakmici protiv Udinesea na stadionu Friuli 1-0.

Roma je u prvoj utakmici u Rimu slavila s 2-0 i tako s ukupnih 2-1 izborila svoj 16. finale u ovom natjecanju.

Trener trenutno vodeće momčadi Serije A Claudio Ranieri u ovoj je utakmici pokušao odmoriti neke od vitalnih igrača poput Francesca Tottija (s klupe odgledao cijelu utakmicu) i Mirka Vučinića (ušao u 80. minuti) kako bi ih sačuvao za samu završnicu u domaćem prvenstvu, a to mu se na kraju umalo osvetilo.

Jedini gol je u 81. minuti zabio Alexis Sanchez i tako donio Pirovu pobjedu Udineseu, iako je domaći sastav od 84. minute imao igrača više na travnjaku nakon isključenja (drugi žuti karton) Marca Cassettija.

U finalu će Roma tražiti rekordni deseti naslov u Kupu Italije (Roma i Juve trenutno imaju devet naslova), prvi nakon 2008., dok će Inter u lov na šesti trofej, prvi poslije 2006.