BUNDESLIGA

Stuttgart i Werder su također podijelili bodove (1-1, Mateo Pavlović je cijeli ogled ostao na klupi gostiju), dok je Schalke gubio od Augsburga, ali je na kraju slavio 4-1

U derbi susretu 8. kola Bundeslige Bayer i Bayern su u Leverkusenu odigrali 1-1, pa je europski prvak preuzeo vodstvo na ljestvici. Bayern je poveo u Tonija Kroosa u 30. minuti, a samo minutu kasnije za domaćine je izjednačio Sydney Sam. Hrvatski reprezentativac Marijo Mandžukić igrao je za Bayern zadnjih deset minuta utakmice. Bayern sada vodi s 20 bodova, bodom više od Borussie Dortmund, dok trećeplasirani Bayer također ima 19 bodova.

Europski doprvak Borussia Dortmund doživjela je prvi poraz sezone u Bundesligi. Klub iz Dortmunda izgubio je na gostovanju kod imenjaka iz Moenchengladbacha (0-2), iako je cijelu utakmicu napadao i imao ukupno 27 udaraca prema vratima.

Opsada vrata domaćina prekinuta je u 81. minuti kada je Hummels dobio crveni karton i skrivio kazneni udarac iz kojeg je Max Kruse doveo Moenchengladbach u vodstvo, a konačan rezultat postavio je Raffael u 86. minuti.

U ostalim susretima novi prvoligaš Eintracht Braunschweig je s 2-0 slavio kod Wolfsburga, za koji je Ivica Olić igrao do 70. minute, a Ivan Perišić ušao u 46. minuti. Stuttgart i Werder igrali su 1-1, a Mateo Pavlović ostao na klupi gostiju, dok je Schalke s 4:1 kod kuće porazio Augsburg, a Mainz i Hoffenheim odigrali 2-2.

Bundesliga, 8. kolo:

Borussia (M) - Borussia (D) 2-0 (Kruse 81-11m, Raffael 87)

Schalke - Augsburg 4-1 (Boateng 16-11m, Szalai 28, 78, Meyer 86 / Mölders 10)

Wolfsburg - Eintracht Braunschweig 0-2 (Bellarabi 30, Kumbela 86)

Mainz - Hoffenheim 2-2 (Choupo-Moting 82, Noveski 90+2 / Volland 14, Roberto Firmino 22)

Stuttgart - Werder 1-1 (Harnik 6 / Petersen 37)

Bayer - Bayern 1-1 (Sam 31 / Kroos 30)