FRANCUSKA LIGA

Povratnik u elitni razred francuskog nogometa Monaco ostvario je i drugu pobjedu na startu prvenstva nakon što je na svom travnjaku deklasirao Montpellier 4:1.

Junak utakmice bio je mladi francuski napadač Emmanuel Riviere koji je ostvario 'hat trick' postigavši golove u 44., 57. i 81. minuti. Riviere je u prva dva gola zabio već četiri gola i vodeći je strijelac Le Championnata.

Pogodak za Monaco, na čijim vratima je branio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, postigao je i Radamel Falcao iz kaznenog udarca u 18. minuti. Strijelac za goste bio je Victor Montano u 24. minuti. Montpellier je od 64. minute igrao bez isključenog Daniela Congrea.

Hrvatski vratar nije imao previše posla, a kod gola je bio potpuno nemoćan. Montano je glavom pogodio 'malu mrežu'...

Urugvajski nogometaš Edinson Cavani spasio je svoj Paris St. Germain prvog velikog kiksa u novoj sezoni. Ovoljetno pojačanje francuskog prvaka postigao je pogodak za 1-1 protiv Ajaccioa u ogledu 2. kola Le Championnata...

Gosti su golom Benoita Pedrettija vodili još od devet minute, te je momčad koju vodi nekadašnji legendarni talijanski nogometaš Fabrizio Ravanelli vodila sve do 86. minute. No, četiri minute prije kraja je prvi prvenstveni pogodak u dresu Parižana zabio Cavani i tako ostavio barem bod na domaćem terenu.

Cavani-Ibrahimović napad je tijekom cijelog ogleda prijetio Ajacciou, ali je PSG propustio brojne šanse i tako već nakon drugog kola zaostao za svojim najvećim suparnicima, Monacom, Lyonom i Marseilleom, budući da sva ta tri kluba imaju maksimalnih šest bodova na startu.

Lorient je pobijedio povratnika u elitu Nantes s 2-1, u utakmici gdje su sva tri pogotka postigli domaći igrači (onaj gol Nantesa je autogol Audarda).