DAVIS CUP

DAVIS CUP: Federer i Wawrinka lako sa oslabljenim Srbima

Pojavljivanjem Rogera Federera u Novom Sadu, odnosno ispričnicom Novaka Đokovića, šlager prvog kola Davis Cupa Srbija - Švicarska pretvoren je u najpredvidljiviji meč na otvranju Svjetske skupine.

Očekivano, Švicarci su poveli 2-0 prvog dana, iako su Ilija Bozoljac i Dušan Lajović pružili sjajan otpor Federeru i Stanislasu Wawrinki. Bozoljac je protiv 17-erostrukog osvajača Grand Slam naslova vodio 5-2 u drugom, ali nije došao do seta. Lajović je protiv osvajača Australian Opena imao dvije set-lopte za ulazak u peti set, ali nije iskoristio priliku.

- Previše sam razmišljao i zato sam promašio. U petom setu bi to bio sasvim otvoren meč - kazao je Lajović.

Dok se Đoković odmara na Kopaoniku i zasipa Twitter fotografijama “s mjesta na kojem sam počeo igrati tenis”, izbornik Obradović brani njegovu odluku riječima da mu je “ove sezone primarno vratiti svjetski broj jedan”. U meču prve Euroazijske skupine Rusija i Poljska su na 1-1 (Janowicz svladalo Hačanova, a Tursunov Przysieznyja). Pobjednik u travnju čeka Hrvatsku.