Reuters
SP U LONDONU

Piše: HinaObjavljeno: 13. kolovoz 2017. 10:39

Najbolja hrvatska sportašica Sandra Perković po drugi je puta u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje u bacanju diska, ona je na atletskom SP u Londonu do novog zlata stigla odličnim hicem od 70.31 metara.

Perković je tako ponovila uspjeh iz Moskve prije četiri godine kada je po prvi put osvojila naslov svjetske prvakinje, dok je prije dvije godine u Pekingu bila srebrna iza Kubanke Denije Caballero. Uz dva svjetska zlata, Perković ima i dva olimpijska zlata, prvo je osvojila na istom ovom stadionu u Londonu prije pet godina, a drugo lani u Rio de Janeiru.

Usto, Perković ima i četiri uzastopna naslova europske prvakinje.

Šampionka iz zagrebačke Dubrave dominirala je natjecanjem diskašica u Londonu, već u prvoj seriji bacila je 69.30 metara što je rezultat kojega niti jedna druga bacačica nije ostvarila ove godine. U drugoj seriji Perković je bacila još dalje, do 70.31m, a i u trećoj je seriji prebacila 70 metara sa 70.28m, dok je u četvrtoj disk sletio na 69.81m. Bila su to tri najdulja hica natjecanja. U petoj i šestoj seriji Perković je prestupila.

Srebro je osvojila Australka Dani Samuels (29), svjetska prvakinja otprije osam godina iz Berlina je u šestoj seriji bacila rekord Oceanije od 69.64m, a broncu Francuskinja Melina Robert-Michon (38) sa 66.21m. Za Robert-Michon ovo je treća velika medalja, nakon srebra sa SP u Moskvi 2013. i sa OI u Riju lani.

Samuels je u posljednjoj seriji za čak 1.65m popravila osobni rekord.

Braniteljica naslova Denia Caballero natjecanje u Londonu završila je na petom mjestu sa 64.37m.

. Zinaida Sendriute (Lit) bez rezultata

--------------------------------------------------------------------------------------

Perković je pobijedila s hicem od 70.31, srebro ide Australki Stevens, a bronca Francuskiniji Robert-Michon

21.19 Gotovo je finale, Sandra Perković je prvakinja svijeta!

21.09 Perković je zatvorila 5. seriju. Sandra je bacila hitac nadomak 70 metara, ali bio je prijestup, hitac ne vrijedi. Stevens je druga, a Robert-Michon treća s istovjetnim daljinama kao i dosad

20.58 Sandra Perković je bacila hitac u 4. seriji. Hrvatska atletičarka je bacila na 69.81. Promjena se dogodila na 2. mjestu, sada je Stevens (66.82) tamo, a Robert-Michon je treća (65.49).

20.52 Počele su tri posljednje serije

-----------------------------------------------------------------------

20.45 Prošle su tri serije, odnosno polovina finala. Sandra Perković je suvereno na prvom mjesto i ima veliku prednost pred prvim pratiteljicama. Druga je Robert-Michon s 65.49, a treća je Stevens s 65.46

20.40 Perković je bacila i treći hitac u finalu. Opet je to bilo zaista sjajno - 70.28

20.33 Završena je druga serija. Perković je uvjerljivo prva, druga je Robert-Michon (65.49), a treća je Stevens (65.46).

20.28 Perković je bacila drugi hitac. Sandra je ponovno oduševila, hitac je još bolji nego prvi - 70.31!

20.20 Odrađena je prva serija. Sandra Perković je na 1. mjestu, slijede je Robert-Michon (65.49) i Stevens (64.23)

20.15 Perković je bacila prvi hitac i to vrlo dobro - 69.30, dobra najava u svakom slučaju

20.10 Počelo je finale

20.05 U tijeku je predstavljanje natjecateljica, za koji trenutak Sandra Perković kreće po novo zlato

16. travanj 2024 16:04