REUTERS/Matthew Childs
BRONCA ZA CRAGG

ROSE CHELIMO NOVA JE SVJETSKA PRVAKINJA U MARATONU Ispisala povijest Bahreina: U uzbudljivom finišu bolja od Kiplagat, Bjeljac najbolja Hrvatica

Piše: HinaObjavljeno: 06. kolovoz 2017. 20:45

Reprezentativka Bahreina Rose Chelimo nova je svjetska prvakinja u maratonu, nakon što je u nedjeljnoj utrci londonskim ulicama prva došla do cilja nakon dva sata, 27 minuta i 11 sekundi, srebro je osvojila Kenijka Edna Kiplagat (2:27:18), a broncu Amerikanka Amy Cragg (2:27:18), dok je od tri hrvatske trkačice najbolja bila Bojana Bjeljac (2:46:46) koja je na cilj stigla kao 57.

Matea Matošević je na cilj stigla kao 69. u vremenu 2:55:06 sati, a 76. od 78 maratonki koje su stigle do cilja bila je Nikolina Stepan (2:59:43).

Rođena Kenijka Rose Chelimo postala je prva svjetska prvakinja u maratonu koja je nastupila pod zastavom Bahreina, a njezin je uspjeh tim veći jer je u uzbudljivom finišu uspjela pobijediti bivšu dvostruku svjetsku prvakinju Ednu Kiplagat. Brončana Amy Cragg postala je tek drugom američkom trkačicom koja je osvojila odličje u maratonu na dosadašnjih 16. svjetskih prvenstava.