Kristina Valjas (Kan) i Samanta Fabris (Hrv).
 Sebastian Marko/ Swatch Beach Volleyball Major Series/ Red Bull Content Pool
POREČ MAJOR 2016.

HRVATICE PRUŽILE DOBAR OTPOR FAVORIZIRANIM KANAĐANKAMA Više od jednog dobivenog seta nije išlo

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. lipanj 2016. 13:53

Samanta Fabris i Sara Radanović osvojile su set na centralnom terenu Poreč Majora 2016. u srazu s Kanađankama Kristinom Valjas i Jamie Lynn Broder. Više od toga nije išlo, al pokazale su dobru borbu, bilo je sjajnih poteza, publika je uživala u meču i navijanju.

Ta bitka na Peškeri trajala je 52 minute, prvi set su dobile Kanađanke s 21:14, drugi set su dobile naše Samanta i Sara s 24:22 da bi naše igračice u trećem setu pomalo počele gubiti dah i koncentraciju te je u konačnici - treći set išao na stranu Kanađanki s 15:10.

Fabris/Radanović u 13 sati odigrale su s Brazilkama Larissom Franca i Talitom Da Rocha Antunes svoj prvi meč na Poreč Majoru i – izgubile 2:0. Kad se uzme u obzir da im je “vatreno krštenje” na porečkom pijesku bilo baš suočenje s braniteljicama prošlogodišnjeg zlata s Poreč Majora, 21:11 i 21:17 su solidni.

Prve hrvatske predstavnice ujutro bile su Nikolina Jelić i Maja Roško u Zelenoj laguni u 11 sati. S druge strane mreže su ih dočekale Njemice Victoria Bieneck i Julia Grossner. Meč je trajao 29 minuta i završio rezultatom 21:14, 21:10 za Njemice. Nešto kraće trajanje meča i nešto manje bodova naših djevojaka Jelić/Roško bilo je popodne na centralnom terenu - 21:11, 21:9, a pobijedile su ih Švicarke Tanja Hüberli i Nina Betschart.

Jurja Vlašić i Dina Bečić zaigrale su prvo u 14 sati s Njemicama, europskim prvakinjama za 2015. i 2016. Laurom Ludwig i Kirom Walkenhorst u Zelenoj Laguni. Oba seta su Njemice dobile s istim rezultatom 21:12, ali i ovdje se mora uzeti u obzir da su protivnice našim djevojkama u samom vrhu svjetske odbojke na pijesku. Čehinje Markéta Sluková i Barbora Hermannová pobijedile su naše Dinu i Jurju na terenu kod hotela Valamar Zagreb u 19 sati također s 2:0 (21:6, 21:10).

24. travanj 2024 16:10