CROPIX
PALI CAPITALSI

Piše: HinaObjavljeno: 27. listopad 2017. 01:06

Hokejaši Medveščaka pobijedili su vodeću momčad EBEL-a Vienna Capitalse 4-1 (1-0, 2-1, 1-0) pred više od 5500 gledatelja u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova, što je prvi poraz aktualnih prvaka u ovoj sezoni, a četvrta pobjeda 'medvjeda'.

Medveščak je do vodstva stigao u 12. minuti pogotkom Čeha Tomaša Netika, što je bio jedini gol u prvih 20 minuta.

Gosti su u 25. minuti došli do izjednačenja preko Sharpa, koji je uspio provući pločicu pokraj novog Medveščakovog vratara Kevina Poulina. No, 27-godišnji Kanađanin već je u prvom nastupu pokazao kako će biti jedan od glavnih igrača zagrebačke momčadi, jer je uspio obraniti čak 50 udaraca.

Ostatak posla obavio je dvostruki strijelac Samson Mahbod te trostruki asistent Tyler Morley. Mahbod je pogodio za 2-1 u 34. minuti, kad su 'medvjedi' imali brojčanu prednost na ledu. U 36. minuti je Norvežanin Sondre Olden povisio vodstvo domaćih na 3-1, a otpor Bečana slomljen je u 57. minuti, kad je Morleyjev udarac u kontri zaustavio gostujući vratar Tuokkola. No, na odbijenu pločicu prvi je doklizao Mahbod i poslao je u nebranjenu mrežu za konačnih 4-1.

Ovom pobjedom Medveščak se probio na deveto mjesto sa 18 bodova iz 13 nastupa te za šestoplasiranim KAC-om zaostaje samo tri boda. Vodeća je Vienna sa 37 bodova, Linz je drugi sa 30, a treći Innsbruck sa 25.

Medveščak će već u petak odigrati 14. utakmicu u povratničkoj EBEL sezoni, a u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova će gostovati hokejaši Innsbrucka.