Ronald Goršić/CROPIX
EBEL LIGA

Medvjedi prokockali vodstvo protiv Klagenfurta pa pali nakon kaznenih udaraca

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. rujan 2012. 00:03

Hokejaši Medveščaka u susretu su 5. kola regionalne EBEL lige na gostovanju kod KAC-a u Klagenfurtu osvojili bod nakon što su izgubili sa 2-3 (1-0, 1-0, 0-2; 0-1) nakon izvođenja kaznenih udaraca.

Medveščak je poveo već nakon 43 sekunde susreta kada je zabio Curtis Fraser nakon asistencije Alana Letanga i Adama Millera. Bio je to ujedno i jedini gol u prvoj trećini.

Početkom druge trećine, točnije u 24. minuti susreta Kyle Greetree udvostručio je prednost zagrebačkog sastava, a pod asistente su se upisali Andy Sertich i Adam Naglich.

Kako se rezultatom 2-0 za Medveščak ušlo u posljednju četvrtinu, činilo se da je treća pobjeda sezone nadomak ruke. No, u razmaku od nešto više od pet minuta Medveščak prima dva gola. U 48. minuti zabio je Thomas Koch, a u 54. John Lammers i stvari su vraćene na početak. Kako u produžecima pobjednik nije odlučen, pristupilo se izvođenju penala, a ondje su domaćini bili uspješniji.

Sljedeća utakmica, već u nedjelju, Medveščaku donosi novo teško gostovanje, ovoga puta kod lidera Villacha.