Makarska, 190417. Biciklisticka utrka Tour of Croatia 2017. Utrka se vozi od 18. do 23. travnja u 6 etapa i duga je 1000 kilometara. Druga etapa utrke kojoa se vozi od Trogira do planine Biokovo iznad Makarske. Zbog snijega je cilj spusten sa vrha Sv. Jure(1762m) na prevoj Vrata Biokova(860m) pa je duzina ove dionica tako 107 km.
Na fotografiji: Tour of Croatia na planini Biokovo.

NIJE BILO SREĆE

NEUSPJEH NAJBOLJE HRVATSKE BICIKLISTICE Mia Radotić nije završila cestovnu utrku na Europskom prvenstvu u Danskoj, slavila Nizozemka Vos

• Hina

• 05.08.2017. u 20:11

• Najbolja hrvatska biciklistica Mia Radotić (32) nije završila subotnju cestovnu utrku na Europskom prvenstvu u danskom Herningu, dok su hrvatski predstavnici u utrci za vozače do 23 godine starosti David Jabuka i Antonijo Barać zauzeli 64., odnosno 89. mjesto.

Radotić je bila jedna od samo 10 vozačica koje nisu uspjele završiti 120.6 kilometara dugačku ravničarsku stazu u Herningu, a naslov je osvojila najbolja biciklistica svih vremena, 30-godišnja Nizozemka Marianne Vos.

Trostruka svjetska prvakinja i olimpijska pobjednica iz Londona 2012., Vos je u Herningu stigla do svog trećeg europskog naslova svladavši u završnom sprintu srebrnu Talijanku Giorgiju Bronzini i brončanu Ruskinju Olgu Zabelinskaju.

I utrka vozača do 23 godine bila je odlučena u završnom sprintu nakon 160.8 kilometara, a slavio je domaći predstavnik Casper Pedersen ispred Francuza Benoita Cosnefroya i Švicarca Marca Hirschija. Jabuka je ciljem prošao sa 11, a Barać sa 23 sekunde zaostatka.