CROPIX
NA NAJDRAŽOJ STAZI

'SJAJAN DAN' HRVATSKOG SKIJANJA SE PRETVORIO U POVIJESNI Ivica Kostelić je odvezao svoju zadnju vožnju u karijeri!

Povijesne vijesti za hrvatsko skijanje stižu iz Wengena! Hrvatski skijaši odradili su kombinaciju za Svjetski kup, ali su nakon dobrog plasmana u slalomu pokvarili rezultate u spustu. Ipak, vijest dana dogodila se između vožnje slaloma i spusta, kada je Ivica Kostelić televiziji ARD na svome omiljenom skijalištu otkrio: 'Ovo je moja zadnja utrka u karijeri!'.
Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2017. 12:53

Ivica Kostelić odvezao je svoju zadnju utrku u karijeri i za kraj, na omiljenom skijalištu u Wengenu, uspio je i osvojiti bodove. Na kraju je završio 22. (3.10 sekundi zaostatka za pobjednikom, Švicarcem Hintermanomm), što je solidan rezultat s obzirom na stanje koljena i rasplet cijele sezone.

Na kraju je bio i najbolji od tri Hrvata koja su danas nastupila u Wengenu.

Svoje su rezultate iz slaloma pokvarili Filip Zupčić (11. u prvoj vožnji) i Istok Rodeš (8. u prvom laufu).

Zupčiću je na samom startu spusta ispao štap iz ruke, a na kraju je završio 30. s 5.22 sekunde zaostatka za vodećim Švicarcem Hintermanom, dok je Rodeš završio kao 32. sa 6.40 sekundi zaostatka za vodećim.

Švicarac Niels Hinterman je do svog prvog postolja stigao zahvaljujući sjajnoj vožnji u spustu i vremenu 2:26.58. Drugo mjesto zauzeo je Francuz Maxence Muzaton s vremenom 2:26.84 (+0,24), dok je treći Austrijanac Frederic Berthod s vremenom 2:26.93 (+0,35)