PRAGUE, CZECH REPUBLIC - MAY 14: Jaromir Jagr of Czech Republic skates against Finland during the IIHF World Championship quarter final match between Finland and Czech Republic at O2 Arena on May 14, 2015 in Prague, Czech Republic. (Photo by Martin Rose/Getty Images)
Getty Images

NHL

ŠTO STARIJI TO BOLJI Legendarni Čeh je s 45 godina na leđima ostvario povijesni uspjeh

• Hina

• 16.02.2017. u 12:50

• Florida Panthers su sinoć sa 6-5 u produžetku pobijedili San Jose Sharkse na njihovom ledu, a Jaromir Jagr je stigao do svog 1,900. boda u NHL-u.

Pobjednički pogodak nakon minutu i pol produžetka postigao je Jonathan Huberdeau.

Jussi Jokinen je doveo Floridu u vodstvo u prvoj trećini, a nakon njega su Nick Bjugstad i Aleksander Barkov svaki zabili po dva gola za Pantherse (25-20-10), koji zaostaju tri boda za Toronto Maple Leafsima u utrci za drugu wild card koja vodi u doigravanje Stanley Cupa Istočne konferencije.

Sharksi (34-18-6) su gubili 5-3 manje od četiri minute prije kraja, ali je onda Joe Pavelski zabio dva gola i izjednačio čime je utakmica otišla u produžetak.

Prva tri gola za Sharkse zabili su Brent Burns, Joel Ward i Marc Edouard Vlasic.

Jagr, koji je u srijedu navršio 45 godina, postao je drugi igrač u povijesti NHL-a sa 1,900 bodova nakon legende Waynea Gretzkyja (2,857) kada je asistirao Barkovu za 5-3.

Sharks (33-18-6, 74 bodova) imaju prednost od četiri boda ispred Anaheim Ducksa na prvom mjestu Pacifičke divizije.

U preostale tri utakmice koje su igrane u NHL-u sinoć Columbus Blue Jackets su sa 5-2 pobijedili Toronto Maple Leafse, St. Louis Blues su sa 2-0 slavili protiv Detroit Red Wingsa, a Calgary Flames su sa 3-1 nadigrali Philadelphia Flyerse.