Bruno Konjevic / Hanza Media / Hanza Media
ZACRTANO - ISPUNJENO

SVJETSKO PRVENSTVO HOKEJAŠA Hrvatska je peta s ostvarenim ciljem, Britancima zlato i promocija

Piše: HinaObjavljeno: 29. travanj 2017. 19:07

U posljednjoj utakmici na Svjetskom prvenstvu skupine 1B u Belfastu hrvatski hokejaši poraženi su u subotu od Litve s 1-3 (1-1, 0-1, 0-1) pa su Litavci osvojili brončano odličje, a Hrvatska je sačuvala mjesto u trećem svjetskom razredu hokeja na ledu i time ispunila osnovni cilj, dok je domaća, britanska reprezentacija pobjedom nad Japanom od 4-0 izborila promociju u skupini 1A.

Skupinu 1B napušta Nizozemska koja je u posljednjem dvoboju poražena od Estonije sa 4-3 i ostala bez ijednog boda, a Estonija je tom pobjedom preskočila Hrvatsku i osvojila četvrto mjesto.

Hrvatska će sljedeće godine u skupini 1B za suparnike imati Estoniju, Litvu i Japan s ovogodišnjeg turnira u Belfastu, a pridružit će im se Ukrajina, koja dolazi kao posljednja iz skupine 1A, te Rumunjska koja je osvojila prvo mjesto u skupini 2A.