CROPIX
NIKAKO DO POBJEDE

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 2. kola skupine A Lige prvaka izgubili u zagrebačkoj Areni od Picka iz Szegeda sa 23-28 (12-17).
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 23. rujan 2017. 23:37

PPD ZAGREB – PICK SZEGED 23:28 (12:17)

ZAGREB Arena. Gledatelja 7.000. Suci: Erdogan i Özdeniz (Turska)

PPD ZAGREB: Skok (3), Kastelic (1); Ž. Marković 2, Ereš, Mrakovčić 5, Kontrec 1, Vori 2, D. Marković 2 (1), Horvat 2, Šušnja 1, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 3, Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 5. Trener Kasim Kamenica.

PICK SZEGED: Šego (4), Sierra (11); Kallman 1, Bodo 1, Sigurmansson 1, Gorbok 4, Petrus 3, Balogh 8 (4), Skube, Blažević, Gaber 1, Šoštarić, Rodriguez, Banhidi 2, Buntić 5, Žitnjikov 2. Trener Juan Carlos Pastor.

SEDMERCI: PPD Zagreb 2 (1), PICK Szeged 6 (4)

ISKLJUČENJA. PPD Zagreb 8 minuta (Mandalinić 9, Vori 11, 16, Šušnja 36), PICK Szeged 12 minuta (Banhidi 5, Buntić 5, Blažević 27, Petrus 30, 57, Gaber 38).

IGRAČ UTAKMICE: Zsolt Balogh

---------------------------------------------------------------------------

Luka Mrakovčić i Mario Vuglač postigli su po pet pogodaka za PPD Zagreb, dok su Zsolt Balogh s osam i Denis Buntić s pet golova predvodili Szeged.

U prvom je poluvremenu rezultat bio u egalu samo do 3-3, a potom su gosti iz Mađarske napravili seriju 4-0 kojom su se odvojili. Zagreb je riskirao vadeći vratara iz igre u fazi napada, ali to je nerijetko završavalo golovima igrača Szegeda u praznu mrežu. Usto su igrači Zagreba često bili preagresivni u obrani i stoga dobijali isključenja na po dvije minute.

Na poluvrijeme se otišlo s prednosti Szegeda od pet golova (17-12), a početkom nastavka ta je razlika narasla i na sedam (21-14). No, tada je uslijedilo najbolje razdoblje u igri Zagreba, napokon je proradio napad na čelu s Vuglačem, usto su i vratari uspjeli skinuti nekoliko lopti te je osam minuta prije kraja bilo samo jedan razlike (23-22).

Nažalost, dalje od toga nije išlo, Mađari su ponovno postali precizni u napadu, Zagrebovi igrači su gubili lopte u napadu što su gosti kažnjavali pogocima u praznu mrežu, na to se nadovezao s nekoliko atraktivnih obrana i vratar Szegeda i hrvatske reprezentacije Marin Šego pa je na kraju mađarski sastav na kraju ostvario uvjerljivu pobjedu.

Nakon dva kola PPD Zagreb ima jedan bod, a u sljedećem će kolu za osam dana gostovati kod europskog prvaka Vardara.

Na vrhu ove skupine je upravo Vardar s četiri boda, RN Loewen i Barcelona imaju po tri, Nantes i Pick Szeged po dva, PPD Zagreb i Kristianstad po jedan, a Wisla Plock je bez bodova.

23. travanj 2024 23:45