Antonio Bronic / REUTERS
DRAMA DO SAMOG KRAJA

STRAHOTA OD IGRE Hrvatska u zadnjim sekundama pobijedila Argentinu uz pomoć novih pravila

Hrvatska rukometna reprezentacija je nakon debakla protiv Katara na Olimpijskim igrama muku mučila i protiv Argentine. Devet sekundi prije kraja, Domagoj Duvnjak je zabio sedmerac za 27:26 i donekle spasio obraz našoj reprezentaciji.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. kolovoz 2016. 15:38

HRVATSKA - ARGENTINA 27-26 (14-15)

Future Arena

HRVATSKA: Stevanović, Pešić; Duvnjak 3 (1), Stepančić 4, Kopljar, Gojun 1, Horvat 2 (1), Karačić 1, Štrlek 7 (1), Čupić 4, Mamić 1, Slišković, Brozović 1, Kozina 3

ARGENTINA: Schulz, Garcia; F. Fernandez 8 (5), Pizarro 6, S. Simonet 2, P. Portela, P. Simonet 6, Querin, Vieyra 2, J. Fernandez 1, Vidal 1, Carou, A. Portela, Vaistein

SUCI: Rashed i Elsayed (oba Egipat)

SEDMERCI: Hrvatska, 3/5, Argentina 5/5. ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Argentina 8 minuta

----------------------------------------------------------------------------

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru svladala Argentinu sa 27-26 (14-15).

Hrvatska je nakon teškog poraza od Katara (23-30) u prvom kolu na jedvite jade svladala Argentinu u drugom. Pogodak za pobjedu postigao je Domagoj Duvnjak iz sedmerca devet sekundi prije kraja dvoboja.

Prethodno su Argentinci imali napad za pobjedu, izvukli su vratara kako bi imali igrača više u polju, ali je Duvnjak presjekao dodavanje Pizarra za Portelu na liniji šest metara, Portela je napravio grub prekršaj na Duvnjaku, a prema novim pravilima to znači sedmerac jer su argentinska vrata bila prazna. U preostalih osam sekundi Argentina nije uspjela izvesti suvislu akciju i Hrvatska je upisala pobjedu.

Niti u utakmici protiv Argentine hrvatski rukometaši nisu prikazali igru koja bi nudila optimizam za nastavak natjecanja. Većim dijelom utakmice bili su u zaostatku, a samo su u jednom navratu, sredinom drugog poluvremena, imali dva pogotka prednosti (24-22 u 43. minuti).

Utakmica je loše počela za Hrvatsku, s pregršt izgubljenih lopti u čemu je prednjačio Duvnjak, pa je Argentina bila u laganom vodstvu. Kada su Štrlek i Horvat postigli po pogodak iz sedmerca za vodstvo 6-5 činilo se kako bi stvari trebale krenuti u boljem smjeru, ali dogodilo se upravo suprotno. Argentinci su serijom 4-0 pobjegli sa 9-9 na 13-9, te je prijetilo da odu s velikom razlikom na odmor. Ipak, Štrlek i Čupić su pogodili s krila, pa je Štrlek realizirao jedan protunapad i Hrvatska je smanjila na jedan razlike.

U nastavku se većinom igralo u egalu, a kada je Štrlek iz još jedne kontre pogodio za 24-22 ponovno se činilo da će Hrvatska "prelomiti" utakmicu. No, tada je argentinski vratar Schulz zaredao s nekoliko obrana i Argentina je ponovno povela sa 25-24. Minutu prije kraja je kod rezultata 26-26 Schulz obranio i udarac Stepančića, te ponudio svojim suigračima napad za pobjedu kojega ovi nisu znali iskoristiti.

Manuel Štrlek je sa sedam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je Federico Fernandez zabio osam pogodaka za Argentinu.

Ranije su Francuska i Danska bez problema stigle do drugih pobjeda, Francuska je sa 35-20 (16-13) svladala Katar, dok je Danska sa 31-23 (17-10) bila bolja od Tunisa.

Francuska i Danska sada su na vrhu skupine sa po četiri boda, Katar i Hrvatska imaju po dva, a Argentina i Tunis su bez bodova.

------------------------------------------------------------------------------------