Ante Cizmic / CROPIX / CROPIX
TEŠKO IZBORENA POBJEDA

Hrvatska je počela nastup na SP-u u Francuskoj utakmicom protiv Saudijske Arabije i pobijedila rezultatom 28:23 (12:11). Najbolji strijelaci kod Kauboja bili su Luka Cindrić sa šest golova, Domagoj Duvnjak s pet, te Lovro Mihić i Manuel Štrlek sa četiri pogotka.
Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2017. 12:59

HRVATSKA - SAUDIJSKA ARABIJA 28:23

ROUEN Kindarena. Gledatelja 3.000. Suci: Boualloucha i Khenissi (Tunis).

HRVATSKA: Stevanović, Ivić (7); Mihić 4, Duvnjak 5, Stepančić 2, Gojun, Horvat 2, Kontrec 2, Božić-Pavletić, Mandalinić, Štrlek 4, Musa 1, Jotić, Mamić 1, Šebetić 1, Cindrić 6.
Izbornik Željko Babić.

SAUDIJSKA ARABIJA: Alsaaed (5+1), Almutairi (5); Alabas 3, Aljanabi 3, Almohsin 2 (1), Alhammad 1, Saeed, Alabdulali 3, Alfarhan, Abdelsalem 3, Alobaidi 3 (3), Alrahi, Alabas, Alkhadrawi, Alsalem 5, Alzaer.
Izbornik Nenad Kljaić.

SEDMERCI: Hrvatska 1 (0), Saudijska Arabija 5 (3)
ISKLJUČENJA: Hrvatska: 6 minuta (Gojun 13, 56, Musa 18), Saudijska Arabija: 8 minuta (Mo. Abdelsalem 8, 44, Alhammad 49, M. Alsalem 51)

Croatia vs Saudi Arabia (28-23) Match Highligts...

Protiv nominalno najslabije reprezentacije u skupini Hrvatska je do pobjede stigla teže od očekivanog iako je početak utakmice najavljivao da će utakmica biti laganiji trening.

Naime, nakon 10-ak minuta utakmice Hrvatska je povela sa 5-1, a činilo se kako igrači Saudijske Arabije ni na koji način ne mogu nauditi našoj obrani. No, Saudijci su pronašli slabu točku na lijevoj strani hrvatske obrane gdje Mamić i Štrlek nisu dobro zatvarali prolaz na liniju od šest metara, pa su akcije Saudijaca završavale ili golom ili sedmercem. Uz nekoliko dobrih obrana Al Saeeda, Saudijska Arabija je čak i povela sa 11-10 pred kraj prvog poluvremena, ali da se na odmor ode barem s minimalnom prednosti Hrvatske pobrinuli su se Šebetić i Cindrić.

U drugo poluvrijeme Hrvatska je krenula s obranom 5-1 što je donijelo brzo odvajanje na 15-11, no dvije greške u napadu omogućile su Saudijcima pogotke iz protunapada za 15-14. Ipak, ključnom se pokazala serija Hrvatske od 5-0 od 35. do 40. minute kojom se naša reprezentacija odvojila na šest razlike (20-14) i pobjeda više nije dolazila u pitanje.

U prva dva susreta 1. kola ove Čile je svladao Bjelorusiju sa 32-28 (14-14), dok je Njemačka bila bolja od Mađarske sa 27-23 (16-11).

Hrvatska će u 2. kolu već u subotu od 20.45 sati igrati protiv Mađarske.