CROPIX
VELIKO FINALE

ČEKA NAS SPEKTAKL I DERBI SVIH DERBIJA Vaterpolisti Juga CO i Mladosti igrat će u velikom finalu Hrvatskog kupa

Piše: HinaObjavljeno: 17. prosinac 2016. 21:45

Vaterpolisti Juga CO i Mladosti igrat će u nedjelju u finalu Hrvatskog kupa. Jug je u polufinalu u Slavonskom Brodu pobijedio splitski Jadran s 17-9 (4-1, 4-1, 6-3, 3-4), dok je Mladost bila bolja od riječkog Primorja s 10-8 (4-1, 4-2, 2-2, 0-3).

Zagrepčani su s 10-8 slavili protiv Primorja i to puno uvjerljivije nego što to govori rezultat. Već nakon dvije četvrtine Mladost je vodila s 8-3, a Riječani su ublažili poraz u zadnjoj četvrtini koju su dobili s 3-0. Kod Mladosti je daleko najbolji bio Luka Bukić s pet golova, dok su Primorje predvodili Cosmin Radu i Duje Peroš s po dva gola.

Dubrovčani su se očekivano lako plasirali u finale, a pobjednik je praktički bio odlučen već nakon dvije četvrtine kada je Jug poveo s 8-2. Luka Lončar i Maro Joković su postigli po 4 gola kod Juga, a Boris Popović je s 3 gola bio najbolji strijelac Jadrana.

Finale Jug - Mladost igra se u nedjelju u 19 sati.

25. travanj 2024 18:49