REUTERS
SP U KANADI

HRVATSKI PLIVAČI OSTALI BEZ POLUFINALA Dan koji će Samardžić, Lončar, Gerbec i društvo željeti čim prije zaboraviti

Piše: HinaObjavljeno: 06. prosinac 2016. 21:36

Prvog dana natjecanja na svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u kanadskom Windsoru nastupilo je petero hrvatskih plivača, no nitko nije uspio izboriti plasman u polufinale.

Najviše se očekivalo od Mateje Samardžić, brončane s prošlogodišnjeg EP-a na 200 metara leđno i polufinalistice na 100 i 200 leđno na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Samardžić je u kvalifikacijama utrke na 100 m leđno zauzela 31. mjesto s rezultatom 59,90 što je bilo skoro dvije sekunde sporije od rezultata koji je bilo potrebno plivati za plasman u polufinale. Prvo vrijeme kvalifikacija imala je Kanađanka Kylie Jacqueline Masse koja je plivala 56,02.

Anton Lončar je u kvalifikacijama utrke na 100 m leđno osvojio 18. mjesto. Član riječkog Primorja je isplivao rezultat 51,86, dok je za plasman među 16 najboljih bilo potrebno plivati najmanje 51,61. Prvo vrijeme kvalifikacija imao je Kinez Jiayu Xu koji je isplivao vrijeme 50,21.

Bez polufinala su ostali i Saša Gerbec i Kristijan Tomić na 100 m prsno. U kvalifikacijama je nastupilo čak 97 plivača, Tomić je s rezultatom 59,74 zauzeo 40. mjesto, dok je Gerbec bio sedam stepenica niže s rezultatom 1:00.30. U polufinale se ulazilo s vremenom 58,18, a najbolje vrijeme kvalifikacija imao je Nijemac Marco Koch - 57,01.

Fran Krznarić je na 200 mješovito zauzeo 30. mjesto s rezultatom 1:59.06.

24. travanj 2024 21:47