REUTERS/Christian Hartmann
15. POBJEDA U KARIJERI

JANSRUD POBJEDNIK PRVOG VELESLALOMA SEZONE Norvežanin slavio ispred sunarodnjaka, a Zubčić ostao bez bodova

Piše: HinaObjavljeno: 02. prosinac 2016. 16:53

Norvežanin Kjetil Jansrud pobjednik je prvog superveleslaloma sezone Svjetskog kupa u alpskom skijanju koji je održan u francuskom Val d'Isereu, dok je jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić osvojio 58. mjesto.

Jansrud je 2.050 metara dugačku stazu sa 41 vratima prošao za 1:21.66 minute pobijedivši sa 17 stotinki sekunde ispred sunarodnjaka Aksela Lunda Svindala. Treće mjesto osvojio je Talijan Dominik Paris sa 41 stotinkom sekunde zaostata za pobjednikom.

Nastupila su 74 skijaša, a jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo je 58. mjesto sa 3.81 sekunde zaostatka.

Jansrudu je to bila 15. pobjeda u karijeri pri čemu sedma u superveleslalomu.

Nakon tri utrke Svjetskog kupa u vodstvu je Austrijanac Marcel Hirscher sa 200 bodova, na drugom mjestu je Francuz Alexis Pinturault sa 124 boda, a treći je Nijemac Felix Neureuther sa 110 bodova. Jansrud je četvrti (100), a slijede Svindal i Austrijanac Michael Matt sa po 80 bodova.

U poretku superveleslaloma vodi Jansrud (100) ispred Svindala (80) i Parisa (60).

U Val d'Isereu su ovoga vikenda još dvije utrke. U subotu je na rasporedu spust, a u nedjelju veleslalom.