REUTERS/Michael Dalder / REUTERS
OZBILJNA NESREĆA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. veljača 2017. 16:22

Austrijski skijaš-skakaš Gregor Schlierenzauer doživio je težak pad prilikom jednog skoka te je ostao nepomično ležati u snijegu punih 15 sekundi poslije čega mu je ukazana pomoć.

Schlierenzauer je nastupao u Oberstdorfu, a pad je doživio nakon 201 metar dugog leta. Izgubio je ravnotežu pri dodirom s tlom i pao na snijeg, a prema prvim prognozama, nastradali su križni ligamenti koljena.

Težih posljedica, nasreću, nije bilo, ali upitno je kada će se Schlierenzauer vratiti skijaškim skokovima.

Gregor Schlierenzauer Crash

----------------------------------------------------------------

Kraftu i druga pobjeda u Oberstdorfu

Austrijanac Stefan Kraft pobjednik je i drugog natjecanja Svjetskog kupa u skijaškim skokovima u njemačkom Oberstdorfu.

Zbog prejakog vjetra održana je samo jedna serija u kojoj je Kraft pobijedio po treći puta ove sezone sa skokom od 235.5 metara. Drugi je bio Nijemac Andreas Wellinger, treći Slovenac Jurij Tepeš, dok je Peter Prevc bio četvrti.

Kraft je slavio i u subotu na ovom natjecanju koje se boduje za poredak i u skijaškim letovima, a Austrijanac je u ukupnom poretku Svjetskog kupa preskočio na trećem mjestu Domena Prevca. Vodi Poljak Kamil Stoch (1067) ispred Norvežanina Daniela Tandea (953).