Adam Pretty/Getty Images
ROLAND GARROS

HRVATSKA TENISAČICA IZJEDNAČILA USPJEH KARIJERE Nije joj dala ni najmanju šansu: Petra Martić 'pomela' favoriziranu suparnicu za svega 48 minuta

Piše: HinaObjavljeno: 04. lipanj 2017. 14:15

Hrvatska tenisačica Petra Martić (290. na WTA ljestvici) plasirala se u osminu finala drugog grand slam turnira sezone Roland Garrosa nakon što je u nedjelju sa 6-1, 6-1 za samo 48 minuta vladala Latvijku Anastasiju Sevastovu, 19. tenisačicu svijeta.

Izjednačila je tako uspjeh karijere na Grand Slam turnirima. 2012. godine također je igrala u osmini finala upravo na Roland Garrosu.

Hrvatska je tenisačica u prvom setu dobila prva četiri gema, Sevatsova osvaja gem tek za 4-1. Latvijka u cijelom meču nije imala ni jednu break priliku, bila je puno lošija na prvom i drugom servisu, dok je Martić suparnici uzela servis pet puta, imala je realizaciju poena na prvom sevrisu 83 posto, a na drugom 50 posto i ukupno je osvojila 56 poena.

U osmini finala Martić će igrati protiv bolje iz ogleda između šeste tenisačice svijeta Ukrajinke Eline Svitoline i Poljakinje Magde Linnette (WTA-94.)

18. travanj 2024 18:53